Alergologinės diagnostikos ateitis

  • 2010 spalio 29
GK klinika kartu bendradarbiaudama su Austrijos moksline alerginių bei genetinių tyrimų grupe GENOSENSE Diagnostics atvėrė naują lapą Lietuvos alerginių ligų diagnostikoje. Šie alerginiai tyrimai yra naujiena ne tik Pabaltijo šalyse, jie kol kas atliekami tik pavienėse pasaulio klinikose.
~30 proc. žmonių turi alergiją – tendencija didėjanti. Paskutinių metų tyrimai rodo, kad po keleto metų apie pusė žemės gyventojų turės alergiją. Diagnozė patvirtinama įvairiais odos alerginiais testais bei kraujo tyrimais (specifiniai IgE). Alerginiuose testuose naudojami kompleksiniai ekstraktai (išgauti iš gyvūnų plaukų, žiedadulkių, erkučių, maisto produktų), kuriuos ne visada paprasta standartizuoti, ko pasekoje ne visuose alerginiuose testuose gali būti pakankama alergeno koncentracija (kai kuriuose įprastiniuose komerciniuose testuose buvo nustatyta, kad ekstraktuose alergenų visiškai net nėra).  Dar blogiau, kad alergenų ekstraktai gali būti užteršti kitais alergenais. Taigi, naudojant įprastus testus ne visiems alergikams tiksliai diagnozuojama alergija. Taip pat alergenų ekstraktai dėl kryžminių reakcijų gali rodyti neteisingą tyrimo rezultatą.
Kaip išvengti šių netikslumų? GENOSENSE Diagnostics alerginiame teste naudojami tik natūralūs biotechnologiniu būdu pagaminti ir išgryninti alergenai – rekombinantiniai proteinai.  Tai leidžia labai tiksliai diagnozuoti alergiją, neturint tiesioginio kontakto su pačiu alergenu (kaip atliekant odos dūrio testą). Teste naudojamų ekstraktų sudėtyje yra didelė (pakankama) alergeno koncentracija bei nepriekaištinga kokybė – alergenų ekstraktai yra labai švarūs, kas leidžia išvengti neteisingai teigiamų reakcijų, o tiksli diagnostika yra labai svarbi pasirenkant gydymo taktiką.
Alerginis testas nustato ~100 alergenų, tyrimui atlikti užtenka tik 1 ml kraujo serumo, todėl ypač tinka kūdikiams ir vaikams. Be to, kiekvienam pacientui sudaromas individualus alergenų profilis.