Išsiplėtusių kojų venų gydymui – analogų neturintis šviesolaidis.

  • 2008 rugsėjo 15

Vilnius, 2008 m. spalio 9 d. GK Klinikoje kojų venų varikozės – lėtinio venų nepakankamumo – gydymui pradėtas naudoti analogų neturintis naujos kartos šviesolaidis. Naujasis šviesolaidis perduoda lazerio energiją greičiau ir tiksliau į venos sienelę, taip užtikrindamas dar geresnius klinikinius rezultatus.

„360 laipsnių šviesolaidis garantuoja saugų ir neskausmingą venos išgarinimą ir eliminuoja venos perforacijos galimybę, taip sumažindamas galimų komplikacijų riziką. Šiuo nauju lazeriu atliekama operacija yra dar mažiau skausminga, todėl per operaciją naudojamos mažesnės anestetikų dozės. Be to, naujasis lazeris įgalina dar lengvesnį ir trumpesnį pooperacinį periodą“, – teigia kraujagyslių chirurgas Rolandas Dagilaitis.

Pasak jo, kojų venų lazerinė endovaskulinė operacija yra modernus įprastos chirurgijos pakaitalas, leidžiantis išvengti pastarajai būdingų rezultatų: aplinkinių audinių pažeidimo ir ilgo pooperacinio laikotarpio. Lazerinės operacijos metu į veną įkišamas šviesolaidis, kurį traukiant vena suardoma ir užakinama visame jos ilgyje.

„Lazerinės chirurgijos privalumai akivaizdūs: operacija trunka vos nuo pusvalandžio iki pusantros valandos – priklausomai nuo pakenktų venų kiekio; pacientams užtenka tik vienos lazerinės operacijos; nereikalinga regioninė ar bendra nejautra; po operacijos nelieka siūlių ar randų; pacientui nereikia gulėti ligoninėje – iš karto po operacijos jis išvyksta iš dienos stacionaro ir netgi tą pačią dieną gali atlikti lengvus darbus“, – lazerinės kojų venų operacijos privalumus vardijo chirurgas R. Dagilaitis.

Lazerinės endovaskulinės kojų venų operacijos Lietuvoje atliekamos nuo praėjusių metų gruodžio mėnesio, GK Klinikai įsigijus naują lazerinį aparatą. Klinikos atstovai neabejoja, kad ir taip populiarus varikozės gydymo metodas, pradėjus naudoti analogų neturintį naujos kartos šviesolaidį, dar labiau išpopuliarės.