Nuo lapkričio 1d. klinikoje konsultuoja pilvo chirurgijos gydytojas V.Kryžauskas.

  • 2008 lapkričio 2

Nuo 2008 m. lapkričio 1 d. GK Klinikoje konsultuoja pilvo chirurgijos gydytojas V. Kryžauskas. Paslaugos orientuojamos į intensyviai dirbančių žmonių, branginančių savo laiką ir sveikatą, poreikius. Atvykus paskirtu laiku, Jums bus suteikta kvalifikuota ir kokybiška paslauga, nereikės gaišti laiko eilėse. Teikiamos konsultacijos ūmių ir lėtinių chirurginių susirgimų atvejais, atliekamos operacijos ir profilaktinė priežiūra: pilvo sienos išvaržų operacijos: kirkšnies, šlaunies, bambos, baltosios linijos, implantuojami tinkleliai; atliekamos hemorojaus,  išangės įplėšos operacijos, šalinamos pilonidinės cistos, esančios kryžkaulio srityje, atveriami poodžio pūliniai. Didelę dalį atliekamų procedūrų ir operacijų apmoka teritorinės ligonių kasos pagal nustatytą tvarką ir bazinius įkainius.

Kaip gydomos išvaržos?
Neretai žmonės apčiuopia guzelį kirkšnyje, bambos, pilvo sienos, pooperacinio rando vietoje, kuris sukelia skausmą, nemalonius pojūčius. Tai ganėtinai paplitusi liga – ja serga apie 4 % žmonių. Išvarža – tai pro pilvo sienelių raumenis (angas ar skyles) į poodį išsiveržę pilvaplėvės apsupti pilvo organai (taukinė, žarnos, šlapimo pūslės dalis ir t.t.)
Išvaržos gydomos tik operaciniu būdu. Taikant vietinę ar bendrąją nejautrą (tai lemia išvaržos dydis bei ligonio būklė), operacijos metu panaikinamas išvaržos maišas ir sutvirtinama pilvo siena, naudojamos specialios chirurginės medžiagos – sintetinis tinklelis. Tai pakankamai saugios operacijos, po kurių ligonis jau tą pačią dieną gali keltis iš lovos, o po paros išrašomas namo. Planiškai operuojamas ligonis išvengia komplikacijų, jo gijimas trunka trumpiau, pasiekiami geresni rezultatai.
Laiku neišoperuota išvarža gali komplikuotis – įstrigti, to pasekoje gali išsivystyti žarnų nepraeinamumas, žarnos ar taukinės gangrena. Tad laiku nustatyta diagnozė ir suteiktas kokybiškas gydymas padės išvengti Jūsų gyvybei gresiančių komplikacijų.

Kodėl Napoleonas pralaimėjo mūšį prie Vaterlo?
Neretai juokaujama, jog Napoleonas pralaimėjo Vaterlo mūšį dėl hemorojaus uždegimo, kadangi negalėjo sėdėti ant žirgo ir sėkmingai vadovauti kariams. Hemorojus – tai išangės hemorojinio rezginio (kraujagyslių) išsiplėtimas, išvešėjimas. Hemorojaus mazgai skirstomi į vidinius ir išorinius. Vidiniai mazgai padengti gleivine, bet ne oda, todėl vidinius mazgus galima lengvai pažeisti, o tai sukelia kraujavimą. Kraujavimą gali sukelti storosios ir tiesiosios žarnos susirgimai, pavyzdžiui: navikai, analinės fistulės, išangės įplėšos, polipai, smailiagalių kondiliomos, ūminiai paraproktitai, divertikulai ir kt. Todėl būtina kreiptis į chirurgą, kuris ištirtų, ar kraujavimą sukelia hemorojaus mazgai ar kitos minėtos ligos.

Apžiūrėdamas gydytojas nustato ar yra iškritę hemorojaus mazgai, atlieka digitalinį tyrimą. Hemorojiniai mazgai apžiūrimi ir specialiu instrumentu anoskopu, atliekama rektosigmoidoskopija (stebima ar nėra polipų, navikų ir kitų susirgimų).
Hemorojus gydomas medikamentais ir chirurginiu būdu.

Kas sukelia išangės įplėšą?
Išangės įplėšą dažniausiai sukelia užkietėję viduriai ar viduriavimas, neretai ši liga atsiranda ir po gimdymo. Šios ligos simptomai siejami su aštriais skausmais tuštinantis, pasirodančiu šviežiu, ryškiu krauju, išangės niežuliu. Neretai taikant medikamentinį gydymą per porą savaičių šios ligos požymiai išnyksta. Tačiau jei įplėša neužgyja  per 6–8 savaites ir tampa lėtine, siūlomas chirurginis gydymas. Operuojant dažniausiai pašalinama tiek įplėša, tiek ir ją supantis randinis audinys. Kartais pakanka tik įpjauti vidinio išangės sfinkterio dalį ir tai sumažina nemalonius skausmus, spazmus, pagreitina gijimą.

Kas tai yra pilonidinė cista?
Pilonidinės cistos (epiteliniai takai, dermoidinė cista) aptinkamos kryžkaulio ar uodegikaulio gale. Jų turinį sudaro košės pavidalo masė, kurioje taip pat randama riebalinių liaukų, plaukų šaknų. Pilonidines cistas pažeidžia uždegimai, todėl neretai jos supūliuoja. Pūlinys būna skausmingas, jį lydi aukšta temperatūra. Pilonidinės cistos šalinamos operaciniu būdu.

Ar reikia radikaliai šalinti odos ir poodinio sluoksnio gerybinius auglius?
Taip, nes lipomos, fibromos, lejomiomos, papilomos, ateromos, hemangiomos, limfangiomos ir kiti gėrybiniai navikai  kartais supiktybėja.