Apgamas. Diagnostika ir gydymas

Kas yra apgamas? Kaip jis atrodo?

Apgamas – tai tamsi, juoda dėmelė ant kūno. Apgamų daugelis turime nuo gimimo (įgimti), o per visą gyvenimą jų atsiranda ir daugiau (įgyti). Jie kaupia melaniną – tamsų odos pigmentą, tačiau apgamas yra nepiktybinis odos darinys. Jų būna įvairių formų ir dydžių: plokščių ir iškilusių ant odos paviršiaus. Apgamai savo dydžiu gali siekti nuo vieno milimetro iki kelių centimetrų (tokie dideli vadinami įgimtomis dėmėmis), jų paviršius gali būti švarus arba padengtas plaukais, būna ir kraujagyslinių apgamų. Dažniausiai apgamai ant mūsų kūno atsiranda pirmais gyvenimo metais, lytinio brendimo periodu ar nėštumo metu. Apgamų atsiradimą provokuoja saulės spinduliai.

Ar galima šalinti apgamus vaikams?

Nuomonė, kad apgamo geriau neliesti, jau seniai paneigta – daugeliu atvejų apgamą galima saugiai pašalinti. Moksliniais tyrimais nustatyta, jog įgimti pigmentiniai apgamai turi didesnę riziką supiktybėti, ypač esantys atvirose, saulės spinduliams lengvai pasiekiamose kūno vietose. Vaikui augant įgimti apgamai tampa ne tik sveikatos, bet ir kosmetine problema, nes buvę nedidučiai, vos 1 centimetro dydžio, ilgainiui smarkiai padidėja. Vaikui augant oda tempiasi, kūno paviršiaus plotas didėja ir apgamas taip pat auga, tad darinys gali tapti nepasitikėjimo savimi priežastimi, sukelti psichologinių problemų.

Ar verta nerimauti, jei turite daug apgamų?

Apgamų turi kiekvienas ir dažniausiai dėl to neverta jaudintis. Daugeliui jie atsiranda dar vaikystėje, o gyvenimo eigoje gali keistis jų skaičius ir išvaizda, kai kurie jų gali net ir visai išnykti. Reikia išmokti stebėti savo apgamus, žinoti, dėl kokių pokyčių rekomenduojama  kreiptis į gydytoją. Tai ypatingai svarbu, nes kai kurie apgamai gali supiktybėti.

Apgamų šalinimas Vilniuje

Jei jus domina apgamų šalinimas lazeriu ar chirurginiu būdu, kreipkitės į mūsų kliniką, įsikūrusią sostinėje. Čia jums bus atliktas išsamus apgamų tyrimas, specialistai įvertins, ar dariniai kelia riziką. Vilniuje esanti klinika priima pacientus iš visos šalies teritorijos ir užsienio valstybių, o profesionali mūsų medikų komanda visada pasirengusi padėti.

Jei turite klausimų, skambinkite į mūsų GK Kliniką tel.: (+370) 5255 33 53 ir susitarkite dėl privačios gydytojo konsultacijos.

Registruokitės konsultacijai užpildę formą.

Užpildykite registracijos formą ir mes susisieksime su jumis per 24 valandas bei suderinsime jums patogų vizito laiką.