Apgamas – Gydymas

Kas yra apgamas? Kaip jis atrodo?

Apgamas – tai juoda dėmelė ant kūno. Apgamų turime nuo gimimo (įgimti), o per visą gyvenimą jų dar atsiranda naujų (įgyti). Jie kaupia melaniną – tamsų odos pigmentą.
Apgamas – tai nepiktybinis odos darinys. Jų būna įvairių formų ir dydžių: plokščių ir iškilusių ant odos paviršiaus. Apgamai gali būti nuo vieno milimetro iki kelių centimetrų dydžio (tokie dideli vadinami įgimtomis dėmėmis), jų paviršius gali būti švarus arba padengtas plaukais. Yra kraujagyslinių apgamų. Dažniausiai apgamai ant mūsų kūno atsiranda pirmais gyvenimo metais, lytinio brendimo periodu, nėštumo metu. Apgamų atsiradimą provokuoja saulės spinduliai.

Ar galima šalinti apgamus vaikams?

Nuomonė, kad apgamo geriau neliesti, jau seniai paneigta. Moksliniais tyrimais nustatyta, jog įgimti pigmentiniai apgamai turi didesnę riziką supiktybėti, ypač esantys atvirose, saulės spinduliams lengvai pasiekiamose kūno vietose. Vaikui augant įgimti apgamai tampa ne tik sveikatos, bet ir kosmetine problema, nes buvę nedidučiai, vos 1 centimetro dydžio, ilgainiui smarkiai padidėja. Vaikui augant oda tempiasi, kūno paviršiaus plotas didėja ir apgamas taip pat auga.

Ar verta nerimauti,  jei turite daug apgamų?

Jų turi kiekvienas ir neverta dėl jų jaudintis. Atsiranda jie dažniausia vaikystėje, gyvenimo eigoje gali keistis jų skaičius ir išvaizda, jie gali net visai išnykti. Reikia išmokti stebėti savo apgamus, žinoti, dėl kokių pokyčių  reikėtų  kreiptis į gydytoją. Tai ypatingai svarbu, nes kai kurie apgamai gali supiktybėti.

Jei turite klausimų, skambinkite į mūsų GK Kliniką tel.: (+370) 5255 33 53 ir susitarkite dėl privačios gydytojo konsultacijos.

Registruokitės konsultacijai užpildę formą.

Užpildykite registracijos formą ir mes susisieksime su jumis per 24 valandas bei suderinsime jums patogų vizito laiką.