Nekontaktinė apgamų SIAskopija, skenavimas

Kokios SIAskopijos rūšys naudojamos GK Klinikoje?

Apgamų SIAskopija gali būti kontaktinė ir nekontaktinė SIAskopija. Abi šios SIAskopijos rūšys taikomos GK Klinikoje.
GK Klinika pirmoji Lietuvoje bei Baltijos šalyse įdiegė ir pradėjo naudoti kontaktinę bei nekontaktinę SIAskopiją odos apgamų, pigmentinių darinių ir navikų diagnostikai.

SIAskopas – tai neinvazyvus spektrofotometrinis analizatorius, kurio pagalba galima įvertinti odos būklę iki 2 mm gylio. Dėl daugiasluoksnės odos struktūros, odos chromoforų (hemoglobino, melanino, kolageno) šviesos spektro savybės keičiasi. Aparatas skleidžia šviesą, dalis kurios išsisklaido, dalis atsispindi nuo odos paviršiaus, dalis sugeriama ląstelių ir kitų struktūrų. Suvokiant šiuos sąveikos būdus ir palyginant šviesą, patenkančią į odą su jos išeinančiu kiekiu, siaskopija gali nustatyti daugelio skirtingų ląstelių ir struktūrų odoje prigimtį ir vietą. SIAskopija matuoja hemoglobino, melanino, kolageno kiekį, nustato epidermalinį bei dermalinį melaniną. Informacija apie nuskenuotus vaizdus vadinasi siaskopiniais vaizdais (siaskenais). Ji rodo, kaip stebėti parametrai varijuoja odos paviršiuje. Informacija apdorojama skaitmeniniu būdu, išsaugojama ir archyvuojama.

Kas yra “Nekontaktinė apgamų SIAskopija”?

Atliekant nekontaktinę SIAskopiją naudojama skaitmeninė kamera, kurios pagalba gaunami kryžminiu būdu poliarizuoti tiriamo lauko vaizdai. Kaip šviesos šaltinis naudojamas blyksninis žibintuvėlis, apšviečiantis visą matomą lauką. Kamera suformuoja tris paveiksliukus. Pateikiamas raudonas, žalias ir mėlynas vaizdas, kiekvienas kurių apima skirtingą matomo spektro plotą. Tada šie vaizdai analizuojami panašiu į kontaktinės SIAskopijos būdu ir yra gaunami nuskenuoti nekontaktinės SIAskopijos vaizdai, atspindintys hemoglobino ir melanino koncentraciją odoje.

Kodėl SIAskopija?

SIAskopijos naudojama šviesa yra visiškai saugi, kas daro šią technologiją tobula odos būklės stebėjimui. Be to šis metodas:

  • specifiškas ir pats tiksliausias ( jo efektyvumas siekia 90 %);
  • suteikia galimybę stebėti pigmentinių darinių pokyčius per tam tikro laiko tarpus (pvz.: po metų);
  • greitas;
  • nereikalaujantis specialaus pasiruošimo;
  • neskausmingas, atliekamas be papildomų chirurginių intervencijų tyrimo būdas.

Kokie yra nekontaktinės SIAskopijos privalumai ?

Nekontaktinė SIAskopija suformuoja siaskenus per atstumą, naudojant skaitmeninę kamerą, kas leidžia gauti tokio didelio ploto, kaip visa nugara ar veidas, vaizdus. Šiuo metu nekontaktinė siaskopija gali suformuoti kraujo ir melanino vaizdus.
Nekontaktinė SIAskopija yra ypač naudinga stebint daug vieno asmens apgamų ir, ieškant besikeičiančių apgamų, kuriems gali reikėti išsamesnio tyrimo.

Jei turite klausimų, skambinkite į mūsų GK Kliniką tel.: (+370) 5255 33 53 ir susitarkite dėl privačios gydytojo konsultacijos.

Registruokitės konsultacijai užpildę formą.

Užpildykite registracijos formą ir mes susisieksime su jumis per 24 valandas bei suderinsime jums patogų vizito laiką.