Baltmė (vitiligo) – diagnostika bei gydymas fototerapija

Baltmė - diagnostika ir gydymas

Kas tai yra baltmė (vitiligo)?

Vitiligo arba baltmė yra įgyta odos liga, kuriai būdingas baltų dėmių formavimasis odoje. Šia liga serga 1-2 % žmonių. Odoje susiformuoja daugybinės įvairaus dydžio baltos dėmės. Baltmės dėmės gali atsirasti įvairiose kūno vietose. Tai nepavojinga, neužkrečiama ir neskausminga, tačiau psichologiškai ir kosmetiškai slegianti odos liga.

Kaip atsiranda baltos dėmės odoje?

Ligos atsiradimo priežastis iki šiol pilnai neišaiškinta. Šiuo metu manoma, kad tai autoimuninė liga. Tai reiškia, kad mūsų organizmas gamina medžiagas, naikinančias nuosavas odos pigmentines ląsteles.

Kokie tyrimai atliekami GK Klinikoje?

Dermatologas paskirs atlikti kai kuriuos kraujo tyrimus, nes žinoma, kad ši liga gali būti susijusi su kitomis autoimuninėmis ligomis.

Kokia baltmės (vitiligo) ligos eiga?

Ligos eiga yra labai įvairi. Pradžioje gali atsirasti mažos baltmės dėmės, kurios vėliau gali didėti, susilieti į didesnius plotus ar išnykti savaime.

Kaip baltmė gydoma GK Klinikoje?

Šiuo metu pats efektyviausias būdas gydyti baltmę yra fototerapija. Ankščiau ši liga buvo gydoma PUVA, tačiau pastarųjų metų tyrimai rodo, kad patys efektyviausi spinduliai gydant šią ligą yra UVB-311 nm. Mūsų GK Klinikoje veikia modernus Fotodermatologijos centras, kuriame Waldmann fototerapijos aparatu efektyviai gydomi pacientai, sergantys baltme. GK Klinikoje gydymas fototerapija yra kombinuojamas su vietiniais vaistais.

Kiek laiko trunka baltmės gydymas?

Procedūros atliekamos 2-4 kartus per savaitę. Gydymas reikalauja kantrybės, nes trunka 3-6 mėnesius. Kadangi GK Klinika yra pačiame miesto centre, tai yra ideali vieta labai užimtiems žmonėms, kurie atlikę procedūrą (procedūra trunka iki 5 min.) gali tuoj pat grįžti į darbą.

Koks yra gydymo efektyvumas?

Apie 60-70 % pacientų dėmės sumažėja ar pilnai išnyksta.

Registruokitės konsultacijai užpildę formą.

Užpildykite registracijos formą ir mes susisieksime su jumis per 24 valandas bei suderinsime jums patogų vizito laiką.