Fotobiomoduliacija

Fotobiomoduliacija aparatas

Fotobiomoduliacija yra terminas, naudojamas apibūdinant, kaip infraraudonieji spinduliai padeda sumažinti ir gydyti skausmą.

Kas yra fotobiomoduliacija ir PBM terapija?

Fotobiomoduliacija (PBM terapija), anksčiau žinoma kaip šalto lazerio terapija, yra raudonos ir infraraudonosios šviesos spindulių taikymas traumų ir pažeidimų gydymui, siekiant pagreitinti žaizdų ir minkštųjų audinių gijimą, sumažinti uždegimą ir palengvinti ūminį ir lėtinį skausmą. Pirmą kartą šis raudonosios šviesos lazeris buvo sukurtas 1967 m. Dabar jis paprastai vadinamas fotobiomoduliacija (PBM).

Fotobiomoduliacija naudojama siekiant: pagreitinti audinių atsistatymą po operacijų ar traumų, sumažinti raumenų tempimą po treniruočių, pašalinti uždegimą ir sumažinti skausmą.

Raudonos ir infraraudonosios šviesos spindulių derinys (600-1000nm) dažniausiai naudojamas fotobiomoduliacijai  (PBM) gali būti gaminamas lazeriu arba didelio intensyvumo šviesos diodais. PBM lazerių ir šviesos diodų intensyvumas nėra toks didelis kaip chirurginio lazerio. Šildymo efekto nėra.

PBM poveikis yra fotocheminis (kaip fotosintezė augaluose). Kai naudojamas tinkamas intensyvumas ir gydymo laikas, raudonos ir infraraudonos šviesos derinys sumažina  oksidacinį stresą ir padidina ATP. Tai pagerina ląstelių metabolizmą ir mažina uždegimą. Šį poveikį galima sustiprinti impulsais, kai reikia nuimti ūmų skausmą, yra kitas mechanizmas, kuris geriausiai veikia, kai naudojamas stiprus ištisinis spindulys.

PBM įrenginiai paprastai tiekia 10-500 mW (0,01-0,01 vatų). Galios tankis paprastai svyruoja nuo 0,005 W/Cm2 – ˃5W/Cm2.

PBM plačiai naudojamas esant minkštųjų audinių pažeidimams, sąnarių ligoms, neuropatiniam skausmui, negyjančioms kojų opoms gydyti.

„The Lancet“ skelbia svarbią PBM apžvalgą dėl kaklo skausmų gydymo. Prof. Michaelas Hamblinas, Wellmano fotomedicinos centras, Harvardo medicinos mokykla. Šaltinis: International Dose Response Society.  Daugiau klausyti interviu apie PBM:

https://www.thorlaser.com/courses/

Šiame Harvardo medicinos mokyklos dokumente apžvelgiami PBM mechanizmai ir dvifazis dozės atsakas. Jame apibendrinami PBM molekuliniai ir ląsteliniai mechanizmai, pateikiamas mokslinis dvifazio dozės atsako paaiškinimas (kodėl maža dozė turi stimuliuojantį poveikį ir kodėl didelė dozė slopina). Mažas galios tankis turi geresnį gydomąjį ir priešuždegiminį poveikį, nes didesnis galios tankis labiau slopina gydomąjį poveikį (tai gali būti naudinga , jei norime tik nuskausminamojo poveikio).

Registruokitės konsultacijai užpildę formą.

Užpildykite registracijos formą ir mes susisieksime su jumis per 24 valandas bei suderinsime jums patogų vizito laiką.