Hemorojaus gydymas lazeriu

Vizitas pas proktologą, apžiūra, hemorojaus diagnozė, hemorojaus gydymas ar operacija šiais laikais tik baisiai skamba, ypač jei pacientui trūksta informacijos. Atsiradus problemai pacientai puola ieškoti įvairiose interneto pokalbių svetainėse, draugų, kolegų ar pažįstamų žmonių tarpe, tačiau ši informacija neretai būna gandų, nuogirdų lygio ar iš piršto laužta. Net ne visa medicininė informacija internete yra teisinga, objektyvi ir sąžininga.

Hemorojaus gydymas labai priklauso nuo ligos laipsnio. Kuo jis aukštesnis, tuo reikalinga labiau invazinė procedūra ir atvirkščiai, kuo žemesnis, tuo gydymas konservatyvesnis, kai kuriais atvejais užtenka paskirti tinkamus vaistus ir liga regresuoja.

Šiuo metu naujausias hemorojaus gydymo būdas tiek pasaulyje, tiek keletą pastarųjų metų Lietuvoje yra lazerinė hemorojaus operacija. Ir tai ne mitas. Tačiau net ir šis pažangus gydymo metodas tinka ne visiems.

Kokie yra lazerinės hemorojaus operacijos būdai ?

Lazerinė hemorojaus procedūra ((HeLP) Angl. Hemorrhoid Laser Procedure). Paprastai toks hemorojaus gydymas taikomas, kai pacientui diagnozuojamas I-II laipsnio kliniškai pasireiškiantis hemorojus. Operacija atliekama be nuskausminimo, galima naudoti premedikaciją, vietinę nejautrą. Operacijos metu pieštukiniu ultragarsiniu davikliu surandamos kiekvieną hemorojinį mazgą maitinačios kraujagyslės ir jos taškiniu lazeriniu spinduliu apšaudomos ir taip užvirinamos, nutraukiant arterinio kraujo pritekėjimą į kaverninius kūnus. Po operacijos pacientas gali keltis ir vykti į namus, pooperacinis periodas paprastai neskausmingas.

Lazerinė hemoroidų plastika ((LHP) Angl. Laser-Hemorrhoido-Plasty). Paprastai toks hemorojaus gydymas (operacija) atliekama vietinėje ar bendrinėje nejautroje, kai pacientui diagnozuojamas II-III laipsnio hemorojus, išskirtinais atvejais esant IV laipsnio hemorojui, kai nėra išreikšto išorinio komponento (mazgai nestipriai iškritę lauk). Operacijos metu lazerine styga punktuojamas (padaroma maža skylutė anodermoje) kiekvienas hemorojinis mazgas ir lazerio spinduliu mazgas vapoliarizuojamas (suvirinamas išgarinant vandenį) iš vidaus, paliekant sveiką ir nepažeistą gleivinę virš mazgo, kurioje yra daugybė jutiminių receptorių. Po operacijos pacientas paprastai paliekamas dienos stacionare stebėjimui (dėl taikytos narkozės), arba po keleto valandų gali vykti į namus jei pats nevairuos automobilio. Pooperacinis periodas paprastai neskausmingas, kartais jaučiamas nežymus tempimas išangės srityje.

CO2 lazeris. Pirmą kartą pristatytas 1964 m. Paprastai naudojamas neurochirurgijoje, dermatologijoje, otorinolaringologijoje, oftalmologijoje, ginekologijoje ir bendrojoje chirurgijoje, nes jo paskirtis yra audinių pjovimas ir žaizdos elektrokoaguliacija. Gydant hemorojų CO2 lazeriu, mazgai yra nupjaunami, o pooperacinis periodas yra skausmingas. Ypač skausminga tuštinantis, reikia naudoti skausmą malšinančius medikamentus, voneles, tepalius ar žvakutes, ir praktiškai nesiskiria nuo hemoroidektomijos operacijos.

Visais atvejais esant užleistai ligos eigai, gydytojas proktologas jums galės pasiūlyti tik hemorojaus šalinimo operaciją su kelias savaites trunkančiu diskomfortą sukeliančiu pooperaciniu laikotarpiu dėl ilgo žaizdų gijimo.

Hemarojaus gydymas – kodėl rinktis GK Kliniką?

GK Klinika 2010 m. pirmoji Lietuvoje pradėjo taikyti lazerinę hemorojaus operaciją pacientams ir yra viena iš keleto turinčių daugiausiai gydymo patirties naudojant įvairios paskirties lazerius medicinoje.

Pastebėję pirmuosius simptomus nesidrovėkite ir kreipkitės pasitarti su gydytoju proktologu, kuris rekomenduos geriausią ir tinkamiausią jums gydymą.

Registruokitės konsultacijai užpildę formą.

Užpildykite registracijos formą ir mes susisieksime su jumis per 24 valandas bei suderinsime jums patogų vizito laiką.