Histeroskopija

Tai diagnostikos ir gydymo metodas, padedantis apžiūrėti ir įvertinti gimdos ertmės pokyčius bei atlikti chirurginius veiksmus joje. Tyrimo metu ginekologas -endoskopuotojas per gimdos kaklelį įkiša į gimdą ploną histeroskopą – tai į teleskopą panašus prietaisas. Gydytojas vaizdo monitoriuje gali matyti gimdos kaklelio kanalą, visą gimdos ertmę ir joje esančius pakitimus: išvešėjusią gimdos gleivinę, taip pat polipus, miomas, gimdos pertvaras, sąaugas po atliktų procedūrų gimdoje, taip pat įvertinti ir kiaušintakių angas, gimdos formą.

Histeroskopija

Kodėl Jums reikalinga histeroskopija?

Histeroskopija gali būti atliekama dėl: gimdos gleivinės polipų ar miomų, gimdos gleivinės hiperplazijos (išvešėjimo), gausaus ir užsitęsusio, o taip pat nereguliaraus kraujavimo iš gimdos, pasikartojančių persileidimų, nevaisingumo, dėl kitų priežasčių.

Ar šį tyrimą rekomenduojama taikyti tik moterims, kurias vargina nenormalūs kraujavimai iš gimdos?

Ne. Šis metodas tinka ir toms, kurios negali pastoti arba pastojusios negali išnešioti vaisiaus – patiria ankstyvus persileidimus. Neretai nevaisingumo priežastis gali būti gimdos anomalijos, pertvaros gimdos viduje, sąaugos, gimdos miomos, deformuojančios jos ertmę. Atlikus histeroskopiją, galima įvertinti, diagnozuoti ar paneigti galimą ligą.

Ar visoms moterims galima taikyti šį metodą?

Histeroskopija neatliekama, jei moteris serga lyties organų uždegimais, gimdos kaklelio vėžiu, yra nėščia. Jei moteris turi sunkių sveikatos problemų, pavyzdžiui, širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimų, kvėpavimo nepakankamumo simptomų, šie sutrikimai gali pasunkėti dėl taikomos bendros nejautros. Jas reikėtų tirti ir gydyti kitais metodais.

Kaip atliekama histeroskopija?

Pacientei yra taikoma bendra nejautra – visiškas nuskausminimas. Tuomet histeroskopas įkišamas į gimdą. Tam tikri sterilūs skysčiai padeda išplėsti gimdos ertmę, ir ginekologas gali ją apžiūrėti. Jei randama patologinių pakitimų, pavyzdžiui, polipų ar miomų, jie iš karto pašalinami. Tam naudojami papildomi instrumentai. Jei gimdos ertmėje yra pertvara ar sąaugų, jos taip pat pašalinamos. Kai kyla įtarimų dėl gimdos gleivinės būklės, iš įtartinų vietų specialiais instrumentais ištyrimui paimama audinių gabalėlių.

Kokias dar procedūras histeroskopu ginekologas gali atlikti?

Ginekologas šiuo prietaisu apžiūri gimdos ertmę ir bando surasti gimdos patologiją, kuri gali sukelti nereguliarų arba gausų kraujavimą. Neretai šiuo prietaisu šalinamos gimdos spiralės, kurių nepavyksta pašalinti tiesiog jas ištraukiant. Kartais dėl gausių ir užsitęsusių kraujavimų atliekamas gimdos gleivinės, kitaip vadinamos endometriumu, suardymas. Po tokios procedūros moterų dažniausiai nebevargina nenormalūs kraujavimai. Ši endoskopinė procedūra neretai tampa alternatyva gimdos pašalinimo operacijai.

Kada atliekama histeroskopija?

Histeroskopija yra atliekama moterims iškart po mėnesinių, kada gimdos gleivinė yra ploniausia. Tai leidžia ginekologui pastebėti ir diagnozuoti net ir nedidelius gimdos ertmės pakitimus.

Kuo šis tyrimo ir gydymo metodas patrauklesnis už įprastus, taikytus iki šiol?

Pagrindinis histeroskopijos privalumas – viskas daroma aiškiai matant, jokie veiksmai, pavyzdžiui, gimdos ertmės išgramdymas ar biopsija, neatliekami aklai. Dėl to gimdos ertmės ligų diagnostika tampa labai patikima.

Be to, kadangi jokio pjūvio ar žaizdos pilve nėra, skausmas po operacijos yra minimalus, nekyla ir žaizdų infekcijos grėsmė.

Kada po gydymo moteris gali gyventi įprastą gyvenimą?

Iš gydymo įstaigos paprastai išleidžiama tą pačią dieną po histeroskopijos. Dauguma moterų į darbą gali grįžti jau kitą dieną, arba praėjus vienai – dviems dienoms po histeroskopijos – tai lemia operacijos apimtis. Gerti ir valgyti galima tą pačią dieną po operacijos, naudotis dušu – taip pat. Po operacijos moteris gali jausti nedidelį diskomfortą pilvo apačioje, panašų į mėnesinių metu pasireiškiančius skausmus. Šių simptomų palengvinimui gali būti rekomenduojami medikamentai nuo skausmo. Taip pat iki kelių savaičių gali būti negausių kraujingų – vandeningų makšties išskyrų. Dėl galimos infekcijos rizikos vieną – dvi savaites po operacijos nerekomenduojama naudoti makšties tamponų, plaukioti baseine, ežere ir pan., reikėtų susilaikyti nuo lytinių santykių, intensyvių fizinių treniruočių.

Jei turite klausimų, skambinkite į mūsų GK Kliniką tel.: (+370) 5255 33 53 ir susitarkite dėl privačios gydytojo konsultacijos.

Registruokitės konsultacijai užpildę formą.

Užpildykite registracijos formą ir mes susisieksime su jumis per 24 valandas bei suderinsime jums patogų vizito laiką.