Išangės įplėša – Gydymas

Išangės įplėša

Kas tai yra išangės įplėša?

Jei išangės sritis skausminga, niežtinti ar kraujuoja, jei oda aplink išeinamąją angą ypač jautri, lengvai pažeidžiama ar sudirginama gali atsirasti išeinamosios angos įplėša. Tai plyšimas analinės srities odoje, iš kurio vėliau negydant gali susidaryti uždegiminė opa ar fistulė.

Kaip atsiranda išeinamosios angos įplėša?

Dažniausiai atsiranda dėl vidurių užkietėjimo.

Kokie yra išangės įplėšos simptomai?

Pagrindinis simptomas dėl išangėje išsidėsčiusių gausybės nervinių galūnėlių yra skausmas tuštinimosi metu ir po tuštinimosi, tačiau gali būti kraujavimas, patinimas išangės srityje, gali pasirodyti išskyros ar atsirasti niežulys, kartais sutrinka šlapinimasis.

Kaip išangės įplėša gydoma?

Išeinamosios angos įplėša gydoma konservatyviomis priemonėmis (taikoma dieta, tuštinimosi korekcija, medikamentinės priemonės) arba taikant nuskausminimą operuojama chirurginiu būdu. Gydymo būdą turi rekomenduoti patyręs proktologas.

Ką daryti jei Jums pasireiškė minėti simptomai?

Jums reikalinga kreiptis į proktologą, kuris pirmo apsilankymo metu kalbantis supacientu išsiaiškins skundus, nustatys ligos trukmę, pobūdį, esant reikalui apžiūrės išangę, atliks tyrimą pirštu ar endoskopu ištirs išeinamosios angos kanalą. Esant reikalui ir įtariant kitą ligą proktologas Jus nusiųs papildomam ištyrimui.

Kaip pasiruošti proktologo konsultacijai?

Klizma 2 valandos iki konsultacijos (geriausiai tinka vaistinėse parduodamos daugkartinio naudojimo klizmos).

Registruokitės konsultacijai užpildę formą.

Užpildykite registracijos formą ir mes susisieksime su jumis per 24 valandas bei suderinsime jums patogų vizito laiką.