Kraujagyslinių darinių gydymas lazeriu

Be kraujagyslinių navikų pasitaiko ir kitokių įgimtų nepiktybinių kraujagyslinių darinių odoje, vadinamų kraujagyslinėmis malformacijomis. Seniau tokie dariniai buvo vadinami kraujiniais apgamais ar įgimtomis angiomomis. Šie kraujagysliniai dariniai dažniausiai susiformuoja vystantis kraujagyslėms dar nėštumo metu. Jie pasitaiko 1 iš 1000 gimusių kūdikių.

 Kraujagyslinės malformacijos

Kokios būna kraujagyslinės malformacijos ir kaip jos atrodo?

Kraujagyslinės malformacijos skirstomos pagal kilmę – kapiliarinės, veninės, arterinės, limfinės ar mišrios (tai priklauso nuo to, kokios kraujagyslės jas sudaro). Dažniausiai pasitaiko kapiliarinės ir veninės malformacijos. Tipiškas kapiliarinės malformacijos pavyzdys – portveino spalvos dėmė, ji aprašyta kitame skyrelyje.
Veninė malformacija atrodo kaip melsva dėmė arba „guzas“ odoje ir gali būti labai įvairaus dydžio. Toks darinys būna minkštas ir dažniausiai nėra skausmingas. Skausmas atsiranda tuomet, kai staiga užanka  šio darinio kraujagyslės.

Kraujagysliniai įgimti dariniai
Veninė malformacija

Ar kraujagyslinė malformacija gali supiktybėti?

Tokie dariniai nesupiktybėja. Neaiškiais atvejais, gydytojas gali rekomenduoti atlikti darinio biopsiją papildomam ištyrimui.

Ar malformacijos auga?

Malformacijos neauga  taip agresyviai kūdikystėje kaip hemangiomos, o didėja proporcingai vaikui augant. Tai įgimtas defektas, kuris dar nėra visiškai susiformavęs gimimo metu ir kinta gyvenimo eigoje. Agresyvų augimą ar komplikacijas gali  išprovokuoti sunkios ligos, traumos ar hormoniniai organizmo pokyčiai.

Kraujagyslinių darinių komplikacijos

Dažniausia komplikacija – tai skausmas, kuomet staiga užanka (trombuojasi) darinio kraujagyslės. Kartais malformacijos pradeda sparčiai augti, peraugdamos aplinkinius audinius. Jei tokie dariniai pratrūksta, iš jų gana stipriai kraujuoja.

Ar tokie kraujagysliniai dariniai gali išnykti savaime, negydant?

Skirtingai nei hemangiomos, kraujagyslinės malformacijos pačios nenyksta. Todėl negydant, savaime jos neišnyks.

Kaip gydomos kraujagyslinės malformacijos?

Nedidelės malformacijos gydomos medicininiais lazeriais. Dažniausiai tai nėra vienkartinis gydymas, prireikia kelių procedūrų. Išplitę tokie dariniai gydomi kombinuotu būdu – derinant chirurginį, lazerinį gydymą bei skleroterapiją.

Registruokitės konsultacijai užpildę formą.

Užpildykite registracijos formą ir mes susisieksime su jumis per 24 valandas bei suderinsime jums patogų vizito laiką.