Kojų venų varikozės gydymas lazeriu
GK Klinika 2007 metais pirmoji Lietuvoje pradėjo taikyti šiuolaikiškiausią pasaulyje kojų venų varikozės gydymą endovaskuliniu lazeriu. Per pastaruosius metus atlikta daugiau nei 7000 sėkmingų venų operacijų. Sukaupta didžiulė patirtis ir užsitarnautas pelnytas pacientų pasitikėjimas.
Kas tai yra lazerinis endovaskulinis kojų venų varikozės gydymas?
Tai pats moderniausias pasaulyje sudėtingų lazerinių technologijų panaudojimu paremtas kojų venų varikozės gydymas. Šio operacinio gydymo metu lazerinė energija, unikalaus šviesolaidžio dėka, iš vidaus suardo venos sieneles, tokiu būdu venos sunaikinamos. Pasaulyje ši progresyvi technologija pradėta naudoti prieš 10 metų.
Lietuvoje atsiranda vis daugiau „naujausių“ ir „moderniausių“ endovaskulinių venų varikozės gydymo metodų. Siūlomų paslaugų įvairovėje gana sunku susigaudyti ir patyrusiems specialistams, o ką jau kalbėt apie su medicina nesusijusius asmenis.
Ką reikia žinoti, renkantis lazerinį kojų venų varikozės gydymą?
Lazerinių operacijų sėkmė priklauso ne tik nuo specialisto, atliekančio šias operacijas (nors tai be abejo yra labai svarbu), bet ir nuo įrangos, kurios pagalba atliekamos šios technologinės operacijos. Negalima skirstyti gydymo į klasikinę operaciją ir lazerinį gydymą. Venų lazerių yra labai daug rušių ir tipų, taip pat ir keli tipai šviesolaidžių, nuo kurių labai smarkiai priklauso operacijos rezultatai ir paciento savijauta po operacijos. Pirmos kartos venų lazeriai, kurių bangos ilgis svyravo nuo 800 iki 980 nm, buvo pradėti naudoti nuo 2000 metų, tačiau jie neužtikrino ilgalaikių gerų rezultatų. Ligos atsinaujinimai, sunki pooperacinė savijauta, bendros ar regioninės nejautros („narkozės“) reikalingumas, komplikacijų rizika netenkino gydytojų, todėl 2006 metais sukurti ir pradėti naudoti antros kartos, arba 1470 nm. bangos lazeriai, kurie sėkmingai naudojami iki šiol.
GK Klinika, viena iš pirmųjų pasaulyje, venų varikozės gydymui pradėjo naudoti būtent šį, antros kartos, 1470 nm lazerį. Tobulėjant technologijoms, buvo sukurtas naujas žiedinis šviesolaidis, kuris leido iki minimumo sumažinti paciento pooperacinį diskomfortą. Iš asmeninės patirties galime teigti, kad pacientas, kuriam atlikta lazerinė venų operacija su žiediniu šviesolaidžiu, po operacijos jaučiasi keliolika kartų geriau, nei pacientas, kuriam atlikta ta pati operacija su tuo pačiu lazeriu, bet naudojant paprastą šviesolaidį. Todėl 2008m. GK Klinika visiškai atsisakė paprastų šviesolaidžių ir, pirmoji Lietuvoje, pradėjo naudoti žiedinį šviesolaidį.
Teiginys, kad visi lazeriai vienodi, o bangos ilgis yra tik komercinis triukas yra absoliučiai neteisingas. Taip pat yra ir su šviesolaidžiais. Senesnės technologijos yra pigesnės, todėl ir operacijos savikaina yra gerokai mažesnė. Tačiau kiekvienas gali nuspręsti pats, ar verta taupyti kokybės sąskaita. Taip pat vyrauja nuomonė, kad lazerinis venų gydymas tinka tik pradinėse ligos stadijose, kada matosi tik kapiliarai, ar venos yra labai plonos. Vėlgi, tai yra visiška netiesa. Lazerinis venų gydymas tinka ~95% pacientų, kuriems yra nuo pavienių kapiliarų iki trofinės opos.
GK Klinikoje kojų venų varikozės gydymas atliekamas naudojant 1470 nm bangos lazerį su moderniausiu žiediniu šviesolaidžiu.
Kuo unikalus GK Klinikoje taikomas endovaskulinis lazerinis kojų varikozės gydymas?
GK Klinikoje naudojamos tik moderniausios lazerinės technologijos, leidžiančios užtikrinti puikius rezultatus ir gerą paciento savijautą.
Kokie jo privalumai prieš standartinę chirurginę operaciją?
- Geras klinikinis efektas (100% pacientų užtenka vienintelės procedūros).
- Puikus kosmetinis efektas (nėra pjūvių – nėra siūlių – nėra randų).
- Operacija atliekama vietinėje nejautroje (pacientas tuojau po operacijos vyksta į namus).
- Nereikalingas specialus paciento paruošimas.
- Lengvas pooperacinis periodas (pacientas beveik nejaučia skausmo, minimalios kraujosrūvos, kojų tinimas).
- Pacientas nepraranda darbingumo (gali vaikščioti ir atlikti lengvus darbus iš karto po operacijos)
Kam reikalinga konsultacija? Ar reikalingas specialus paruošimas prieš lazerinę kojų venų operaciją?
Prieš gydymą specialistas peržvelgs Jūsų ligos istoriją, apžiūrės Jūsų venas, nustatys jų diametrą, kaip dirba giliosios kojų venos ir kokia venų vožtuvų būklė. Visiems pacientams prieš operaciją atliekamas ultragarsinis dvigubo skenavimo tyrimas.
Pasakykite, kokį gydymą esate gavę, ar esate anksčiau operuotas dėl kojų venų ligų. Gydytojas įvertins Jūsų kojų venų būklę ir parekomenduos Jums tinkamą gydymą: lazerinį endovaskulinį varikozinių venų gydymą, paviršinių kojų kapiliarų korekciją lazeriais, intensyvia impulsine šviesa, venų skleroterapiją, varicektomiją (operacinį gydymą) ar kelių šių būdų kombinaciją. Geriausiam rezultatui pasiekti gali prireikti derinti kelis gydymo metodus.
Kaip sužinoti ar kojų venų varikozės gydymas lazeliu Jums tinka?
Paklauskite mūsų gydytojo. Jei turite kokių klausimų, skambinkite į mūsų GK Kliniką tel. (+370) 5255 33 53 ir susitarkite dėl privačios gydytojo konsultacijos. Po trumpos apžiūros gydytojas nuspręs, ar šis gydymo būdas Jums tinka.
Kaip atliekama lazerinė endovaskulinė kojų varikozinių venų operacija?
Operacijos metu punktuojama varikozinė didžioji arba mažoji poodinė vena. Per adatos dūrį į nevisavertę veną įkišamas lazerio šviesolaidis. Ultragarso kontrolėje apie veną suleidžiamas atšaldytas anestezuojantis skystis, sudaroma „anestetiko pagalvė“, kuri, be skausmo malšinimo, saugo aplinkinius audinius nuo terminio poveikio. Lėtai traukiant šviesolaidį, lazerio spinduliai suardo veną ir „užrakina“, t.y. sulipdo ją visame jos ilgyje. Vėlesniu periodu suardyta vena rezorbuojasi.
Kokie gydymo būdai gali būti derinami kartu su kojų venų gydymu lazeriu?
Kartu su lazeriniu endovaskuliniu kojų venų varikoziniu gydymu sėkmingai galima derinti paviršinių kojų veninių kapiliarų korekciją lazeriu, intensyvia pulsine šviesa ar skleroterapija.
Kaip vyksta sveikimas, ar reikės specialios priežiūros?
Dėka to, kad „lazerinė“ operacija atliekama vietinėje nejautroje, nėra ištraukiami poodinių venų kamienai, nepažeidžiami aplinkiniai audiniai – sumažėja pooperacinio skausmo tikimybė, minimalios kraujosrūvos. Pacientas iš karto po operacijos išvyksta iš dienos stacionaro ir netgi tą pačią dieną gali atlikti lengvus darbus. Po operacijos skiriami antikoaguliantai 6 dienas ir kompresinė terapija 2 savaičių laikotarpyje.
Registruokitės konsultacijai užpildę formą.
Užpildykite registracijos formą ir mes susisieksime su jumis per 24 valandas bei suderinsime jums patogų vizito laiką.