Papilomų, užkrečiamųjų odos moliuskų, karpų šalinimas lazeriu

Kas yra virusinės karpos?

Virusinės karpos – tai nepiktybiniai odos ar gleivinės dariniai, kuriuos sukelia žmogaus papiliomatozės virusas. Šis virusas sukelia paprastąsias virusines karpas, plokščiąsias karpas, genitalijų karpas. Virusinės paprastosios karpos gali būti bet kur odoje ir gleivinėse, bet dažniausiai plaštakų ir pėdų odoje.

Kaip užsikrečiama karpomis?

Karpomis užsikrečiama tiesioginio ar netiesioginio kontakto būdu su sergančiojo oda. Svarbiausias rizikos faktorius yra normalaus odos epitelinio barjero pažeidimas. Dažniausiai užsikrečiama baseinuose, pirtyse, sporto salėse.

Kokius pokyčius sukelia karpos?

Dažniausiai karpos sukelia kosmetines odos deformacijas. Jos atrodo kaip maži, kieti, suragėję odos sukietėjimai. Todėl jos labai dažnai painiojamos su nuospaudomis. Padų karpos dažniausiai sukelia skausmą vaikštant. Karpos gali plisti odoje, ypač jei nusilpęs žmogaus imunitetas.

Kaip gydomos virusinės karpos?

Esant geram imunitetui karpos gali pranykti ir negydomos, per kelis mėnesius ar metus. Tačiau dažnai karpos tik didėja, jų daugėja. Jei oda labai plona ar karpa įsiskverbusi į odą negiliai, galima taikyti vietinį medikamentinį gydymą preparatais su fluoruracilu, salicilo ar monochloracetine rūgštimis, taip pat naudoti krioterapiją. Esant senoms, gilioms karpoms ar storesnėje odoje šie gydymo metodai gali būti neefektyvūs ir karpos dažnai atsinaujina. GK Klinikoje taikomas modernus ir efektyvus karpų gydymas medicininiais lazeriais.

Kas yra užkrečiamasis odos moliuskas?

Užkrečiamasis odos moliuskas – tai nepiktybinis odos susirgimas, kurį sukelia molluscum contagiosum virusas, priklausantis poxvirus grupei. Odoje jis atrodo, kaip odos spalvos 2-6 milimetrų dydžio neskausmingi ovalūs mazgeliai, dažniausiai su nedideliu įdubimu centre. Ypač dažnai moliuskai randami pažastų, rankų, liemens odoje.

Odos moliuskas
Odos moliuskas

Kaip užsikrečiama odos užkrečiamuoju moliusku?

Vaikai užsikrečia buitiniu kontaktiniu keliu, tiesiogiai kontaktuojant su sergančiojo oda arba per buitinius daiktus, rankšluosčius, naudojantis ta pačia vonia, taip pat pirtyse, baseinuose. Suaugusieji dažnai užsikrečia lytiniu keliu.

Kaip gydomi užkrečiamieji odos moliuskai GK Klinikoje?

Galimas savaiminis pasveikimas, tačiau vaikams šis susirgimas gali sukelti rimtų problemų. Moliuskai linkę plisti, kartais vieno žmogaus odoje būna keli šimtai elementų. Prisidėjus kitai infekcijai, bėrimo elementai supūliuoja. Tuomet odoje lieka randai. GK Klinikoje taikomas efektyviausias moliuskų gydymo būdas – tai jų pašalinimas lazeriu.

Koks nuskausminimas taikomas gydant užkrečiamuosius odos moliuskus lazeriu?

Gydant lazeriu suaugusiems ir vyresniems vaikams užtenka vietinės nejautros. Jei bėrimo elementų daug ir pacientas yra mažas vaikas, procedūrą galime atlikti ir bendrinėje nejautroje.

Registruokitės konsultacijai užpildę formą.

Užpildykite registracijos formą ir mes susisieksime su jumis per 24 valandas bei suderinsime jums patogų vizito laiką.