Paraproktitas – Gydymas

Paraproktitas - Gydymas

Kas tai yra paraproktitas?

Tiesiojoje žarnoje aplink išeinamąją tarp vidinio ir išorinių išeinamosios angos kanalo raukų randasi liaukutės, kurių kanalas atsiveria į tiesiąją žarną. Šios liaukos uždegimas ir pūlinys yra ūminis paraproktitas. Pūliniui plintant įvairiomis kryptimis susiformuoja uždegiminė išangės fistulė, kuri vadinama lėtiniu paraproktitu.

Kaip paraproktitas atsiranda?

Paraproktito priežastis yra infekcija, kuri, patekusi į minkštuosius audinius, esančius aplink išangę, sukelia jų uždegimą ir pūlinį. Infekcija patenka per žaizdeles, atsiradusias dėl aktyvaus stanginimosi ar vidurių užkietėjimo, sergant hemorojumi, po išangės traumų, retkarčiais dėl kaulų, kiaušinio lukštų išmatose. Kartais priežasties neįmanoma išsiaiškinti.

Kokie yra paraproktito simptomai?

Simptomai priklauso nuo jo lokalizacijos. Pagrindinis simptomas – tai skausmas sėdint, tuštinantis, kurį gali lydėti karščiavimas, bendras silpnumas, kartais šaltkrėtis. Oda aplink išangę būna paraudusi, įtempta, skausminga, gali atsirasti guzelis, kuriam pratrūkus susidaro angutė, pro kurią teka pūliai.

Ką daryti jei Jums pasireiškė minėti simptomai?

Jums reikalinga kreipti į proktologą, kuris pirmo apsilankymo metu nustatys ligos trukmę, pobūdį, apžiūrės išangę, atliks tyrimą pirštu ar endoskopu ištirs išeinamosios angos kanalą. Kartais gali prireikti papildomo echoskopinio ar endoskopinio ištyrimo.

Kaip paraproktitas gydomas?

Diagnozavus ūminį paraproktitą, ligonį reikia operuoti skubos tvarka, todėl įtariant paraproktitą reikia nedelsiant kreiptis į patyrusį proktologą, kuris pritaikys Jums optimaliausią gydymo būdą.

Kaip pasiruošti proktologo konsultacijai?

Klizma 2 valandos iki konsultacijos (geriausiai tinka vaistinėse parduodamos daugkartinio naudojimo klizmos).

Registruokitės konsultacijai užpildę formą.

Užpildykite registracijos formą ir mes susisieksime su jumis per 24 valandas bei suderinsime jums patogų vizito laiką.