Perianalinė trombozė – Gydymas

Perianalinė trombozė

Kas tai yra perianalinė trombozė?

Hemorojaus kaverninius kūnus pripildančios kraujagyslės gali spontaniškai trūkti dėl intensyvaus stanginimosi, viduriavimo ar kosėjimo, vidurių užkietėjimo, taip sukeldamos kraujo išsiliejimą po oda. Susiformavęs krešulys gali siekti nuo kelių milimetrų iki 3 cm ir yra vadinamas parianaliniu trombu.

Atsirado guzelis prie išangės? Ką daryti?

Guzelis prie išangės gali būti susijęs su įvairiomis sveikatos problemomis ar net vėžiniu susirgimu, todėl svarbu nedelsti kreiptis į medikus ir pasitikrinti. Be to, guzas išangėje gali būti skausmingas, kraujuoti, todėl ilgainiui išangės oda bus dar labiau dirginama, pasunkės tuštinimasis. Nors odos atauga prie išangės gali būti ir hemorojus, nereikėtų užsiimti savigyda. Ankstyva ir tiksli diagnozė ne tik garantuoja paprastesnį gydymą, bet ir gali padėti išsaugoti gyvybę.

Kokie yra trombozės simptomai?

Pagrindinis simptomas – staigus intensyvus skausmas išangėje ramybės būsenoje, po tuštinimosi ar tuštinantis, gali pasirodyti kraujo. Jei trombas susiformuoja išangės išorėje, gali matytis tamsiai mėlynos spalvos skausmingas guzas prie išeinamosios angos, kuris pirmą parą yra labai skausmingas. Vėliau skausmas pamažu rimsta, guzelis suminkštėja.

Ką daryti jei pasireiškė minėti simptomai?

Susidūrę su minėtais simptomais pacientai turėtų kreiptis į proktologą, kuris pirmo apsilankymo metu nustatys ligos trukmę, pobūdį, apžiūrės išangę, atliks tyrimą pirštu ar endoskopu ištirs išeinamosios angos kanalą. Kartais gali prireikti papildomo echoskopinio ar endoskopinio ištyrimo diferencijuojant perianalinę trombozę su kitomis storosios žarnos ligomis, kurios pasireiškia panašiai.

Kaip perianalinė trombozė gydoma?

Diagnozavus ūminę trombozę, galima atlikti nedidelę inciziją vietinėje nejautroje ir pašalinti trombus. Jei trombozė įvyko senai, skiriamas konservatyvus gydymas, kurio tikslas – išsiaiškinti ir pašalinti trombozę sukėlusį veiksnį.

Kaip pasiruošti proktologo konsultacijai?

Daugelį pacientų gąsdina vizitas pas proktologą, tačiau įtariant trombozę specialaus pasiruošimo nereikia. Jei pavyks, galite pasidaryti klizmą 2 valandos iki konsultacijos (geriausiai tinka vaistinėse parduodamos daugkartinio naudojimo klizmos). Svarbiausia, nesijaudinkite ir atvykite apžiūrai.

Registruokitės konsultacijai užpildę formą.

Užpildykite registracijos formą ir mes susisieksime su jumis per 24 valandas bei suderinsime jums patogų vizito laiką.