Perioralinio dermatito diagnostika ir gydymas

Kas yra perioralinis dermatitas?

Perioralinis dermatitas yra lėtinė uždegiminė veido odos liga, kuriai būdingas bėrimų išsidėstymas apie burną.

Perioralinio dermatito diagnostika ir gydymas
Perioralinis dermatitas

Kas serga perioraliniu dermatitu?

Šia liga dažniausiai serga 20-40 metų merginos ir moterys, tačiau gali sirgti ir vyresnės nei 40 metų moterys, vaikai ir labai retai vyrai.

Kokios perioralinio dermatito priežastys?

Tiksli ligos priežastis iki šiol pilnai neišaiškinta. Manoma, kad ligos atsiradimui didelę reikšmę turi netinkamas ar per dažnas kosmetinių drėkinamųjų kremų naudojimas, floruota dantų pasta, UV spinduliai ar hormoninių preparatų vartojimas. Vietiniai vaistai, kurių sudėtyje yra hormonų taip pat gali sukelti šią ligą.

Kaip pasireiškia perioralinis dermatitas?

Dažniausiai oda apie burną (“perioraliai”) parausta, joje galima matyti daugybinės kelių milimetrų dydžio raudonos spalvos papules, mazgelius ar pūlinėlius. Bėrimo elementai gali susilieti ir išplisti į skruostų ar vokų odą. Negydant, liga tampa lėtinė.

Kaip gydomas perioralinis dermatitas?

Perioralinio dermatito gydymas reikalauja daug kantrybės: liga vargina dėl savo estetinio vaizdo ir gana lėtai gyja. Svarbu nevartoti kosmetinių drėkinamųjų kremų. Jeigu ligą sukėlė vietiniai hormoniniai vaistai, būtina kuo skubiau nutraukti jų naudojimą. Gydant perioralinį dermatitą skiriami vietiniai antiuždegiminiai vaistai. Jeigu vietinis gydymas neefektyvus, skiriami geriami vaistai.

Kuo unikalus gydymas GK Klinikoje?

Įprastai šios ligos gydymas trunka nuo 6-12 ar daugiau savaičių. Norint greičiau pasiekti gydymo efektą, tik mūsų GK Klinikoje gydymas vietiniais vaistais kombinuojamas su gydymu intensyvia pulsine šviesa (IPŠ) ir kamieninių ląstelių procedūromis.

Kiek  reikia procedūrų norint išgydyti perioralinį dermatitą?

Dažniausiai užtenka 1-os procedūros. Jau po kelių savaičių stebimas ligos pagerėjimas. Negavus pilno gydymo efekto, procedūra po 2- 4 savaičių kartojama.

Kiek trunka procedūra?

Pati procedūra trunka nuo 10-15 minučių. Kadangi GK Klinika yra pačiame miesto centre, tai yra ideali vieta labai užimtiems žmonėms, kurie atlikę procedūrą, gali tuoj pat grįžti į darbą.

Ar procedūra skausminga ir kaip oda atrodo po procedūros?

Procedūra neskausminga, gydymas labai saugus ir gerai ištirtas. Po procedūros galimas odos paraudimas, kuris  24 val. bėgyje pilnai praeina.

Ko reikia vengti prieš ir po procedūros?

Kelios savaitės prieš ir po procedūros reikėtų vengti tiesioginių saulės spindulių (t.p. soliariumų). Po procedūros, saulėtu metu būtina tepti apsauginį kremą nuo saulės.

Registruokitės konsultacijai užpildę formą.

Užpildykite registracijos formą ir mes susisieksime su jumis per 24 valandas bei suderinsime jums patogų vizito laiką.