Plaukų ir plaukų svogūnėlių tyrimas ir įvertinimas

Plaukų ir plaukų svogūnėlių ištyrimas ir įvertinimas

Kokie plaukų svogūnėlių tyrimai atliekami GK Klinikoje?

Kadangi plaukų slinkimo ir nuplikimo priežastys yra įvairios, todėl reikalingas išsamus individualus paciento ištyrimas. GK Klinikoje atliekami šie diagnostiniai tyrimai:

  • plauko stiebo ištyrimas dermatoskopu bei mikroskopu;
  • plaukų svogūnėlių tyrimas (klasikinė trichograma);
  • plaukų skaičiaus, tankio bei plaukų svogūnėlių ištyrimas kompiuterizuotu metodu;
  • galvos odos biopsija (esant reikalui).

Kas tai yra trichograma?

Tai mikroskopinis plaukų svogūnėlių tyrimas. Gydytojas pažeistoje galvos srityje su specialiu instrumentu išrauna ~50-100 plaukų. Tiek pat plaukų išraunama ir nepažeistoje galvos vietoje. Plaukų svogūnėliai analizuojami mikroskopu bei palyginami abiejų sričių gauti rezultatai.

Kaip vertinama trichograma?

Gydytojas mikroskopuojant įvertina plaukų stiebo pažeidimus. Pagal plauko svogūnėlio formą  nustatoma plaukų augimo fazės. Šį tyrimą turi atlikti tik labai patyręs gydytojas. Tikslesnis metodas yra kompiuterizuotas plaukų svogūnėlių ištyrimas.

Ar trichograma yra skausmingas tyrimas ir ar reikia pasiruošti šiam tyrimui?

Tai gana skausmingas tyrimo metodas, nes iš dviejų galvos vietų yra išraunama po ~50-100 plaukų. Prieš atliekant šį tyrimą labai svarbu (kad nepaveikti tyrimo rezultatų)  5 dienas neplauti galvos plaukų ir 2 mėnesius prieš tyrimą plaukų nedažyti bei nešukuoti cheminiu būdu.

Kas tai yra kompiuterizuotas plaukų svogūnėlių tyrimas?

Tai modernus kompiuterizuotas skaitmeninis plaukų svogūnėlių tyrimas, taip vadinamas modifikuota trichograma, kurio pagalba  nustatoma ne tik  plaukų raidos fazės: augimo (anageno) ir  ramybės (telogeno), bet ir plaukų skaičius bei tankis.

Kaip atliekamas kompiuterizuotas plaukų svogūnėlių ištyrimas?

Pirmo vizito metu gydytojas surenka išsamią ligos, šeiminę ir medikamentinę anamnezę, atlieka klinikinį paciento ištyrimą, įvertina galvos odą bei plauko stiebą dermatoskopu, paskiria reikalingus kraujo tyrimus. Galiausiai pacientas paruošiamas tyrimui: nedideliame (~1 cm) odos plote plaukai patrumpinami (plaukų išrauti nereikia!). Gydytojas šią sritį parenka taip, kad plaukai ją pilnai uždengia ir ji tampa aplinkiniams nepastebima.

Po 2-3 d. yra atliekamas pats tyrimas: kompiuteryje instaliuota speciali programa automatiškai nustato plaukų skaičių ir tankį bei įvertina plaukų augimo fazes (procentais). Tyrimo rezultatai yra iš karto pateikiami kompiuterio ekrane ir pateikiami pacientui. Po tyrimo duomenys kompiuteryje yra išsaugojami, todėl po 4-6 mėnesių pakartojus šį tyrimą galima įvertinti ligos eigą bei paskirto gydymo efektyvumą.

Ar šis kompiuterizuotas plaukų svogūnėlių tyrimas skausmingas ir ar reikia pasiruošti šiam tyrimui?

Tyrimas visiškai neskausmingas, nes nereikia išrauti plaukų. Be to galima plauti galvą, dažyti ar šukuoti cheminiu būdu. Jokio specialaus pasiruošimo nereikia.

Kokie šio modernaus tyrimo privalumai lyginant su klasikine trichograma?

Kompiuterizuotas plaukų svogūnėlių tyrimas turi daug privalumų:

  • neskausmingas, nes nereikia išrauti plaukų;
  • galima plauti galvą, dažyti ar šukuoti cheminiu būdu;
  • labai tikslus bei greitas plaukų skaičiaus, tankio bei svogunėlių ištyrimo būdas;
  • tyrimo rezultatai yra archyvuojami kompiuteryje;
  • galima įvertinti gydymo efektyvumą.

Registruokitės konsultacijai užpildę formą.

Užpildykite registracijos formą ir mes susisieksime su jumis per 24 valandas bei suderinsime jums patogų vizito laiką.