Riešo kanalo sindromas ir Tirpstantys rankų pirštai

Pirštai ir plaštakos – nepaprastai svarbios mūsų gyvenime. Be jų nieko negalėtume padaryti. Ne veltui, kai  be kažko negalime išsiversti, dažnai sakome: „ kaip be rankų“.

Laiku negydomos plaštakos ir pirštų ligos progresuoja, ir netgi gali tapti invalidumo priežastimi.

Plaštakos ligų yra begalės. Kai kurios jų įgimtos, kitos atsiranda su amžiumi, kitos po traumų… GK Klinikoje specialistas padės Jums ne tik nustatyti plaštakų ar pirštų negalavimo, skausmo ar deformacijų  priežastį, bet parinks tinkamą gydymą: tiek neoperacinį, tiek ir operacinį.

Kokios yra dažniausios plaštakos ligos?

Dažniausiai ligoniai kreipiasi dėl:

Tirpstantys pirštai, ar tai pavojinga?

Tirpti pirštai gali dėl įvairių priežasčių. Kartais tas tirpimas būna toks intensyvus, kad pereina į stiprų skausmą.
Tačiau svarbiausia nepražiopsoti, kai tirpsta pirštai, dėl užspaustų rankos ar plaštakos nervų. Nes užspausti nervai ilgainiu žūna, ranka netenka savo funkcijos.

Kokie nervai užspaudžiami dažniausiai ?

Dažniausiai stiprūs  tirpimai atsiranda dėl pagrindinių trijų nervų spaudimo:

  • Vidurinio nervo (Riešo kanalo sindromas),
  • Alkūninio nervo (Alkūnės kanalo sindromas),
  • Stipininio nervo (Stipininio kanalo sindromas).

Kas būdinga visiems nervų spaudimo sindromams?

Kartais po traumų, o dažniausiai dėl neaiškios priežasties  kanale nervui pasidaro „per ankšta”. Tokiais atvejais nervo dirginimas sukelia  atitinkamų pirštų dilgčiojimą ar tirpimą, o ligai progresuojant ir visišką pirštų nejautrumą, stiprų skausmą.  Dažniausiai simptomai pasireiškia naktį, tačiau neretai vargina ir dieną.
Ligoniai pastebi, kad mažėja plaštakos jėga, sunku atlikti įprastinius darbus ar veiksmus.

Kaip gydomi tirpstantys pirštai?

Ankstyvose ligos stadijose neretai padeda rankos mobilizacija įtvaru, ramybė,  priešuždegiminiai medikamentai. Ligai progresuojant ir nepadedant minėtoms priemonėms, reikalinga operacija – išlaisvinti spaudžiamą nervą. Labai svarbu laiku pradėti gydymą ir nepavėluoti, kad nervo skaidulos nežūtų.

Riešo kanalo sindromas Tirpstantys pirštai

Kaip elgtis po riešo kanalo sindromo operacijos?

Riešo sindromo gydymas operaciniu būdu yra atliekamas tausojant paciento sveikatą. Procedūros metu naudojamas artroskopinis metodas – atliekami maži didelio tikslumo pjūviai. Pacientai gali vykti namo jau tą pačią dieną po operacijos, leidžiama užsiimti veikla, kuri nereikalauja didelio fizinio pajėgumo. Tačiau fizinį darbą dirbantys pacientai į jį sugrįžti galės tik po kelių savaičių. Pacientai po operacijos savaitę ar kiek ilgiau turi dėvėti stabilizuojantį įtvarą, kuris imobilizuoja riešą.

Registruokitės konsultacijai užpildę formą.

Užpildykite registracijos formą ir mes susisieksime su jumis per 24 valandas bei suderinsime jums patogų vizito laiką.