Spuogų (aknės) diagnostika ir kompleksinis gydymas. Gydymas lazeriu, IPŠ ir FDT

Kas tai yra „aknė”?

Aknė arba paprastieji spuogai yra uždegiminė plauko folikulo-riebalų liaukos komplekso liga. Tai dažniausia odos liga, ja serga apie 85% paauglių. Parenkant gydymo taktiką svarbu žinoti aknės atsiradimo priežastis. Yra mažiausiai keturi pagrindiniai faktoriai, kurie apsprendžia aknės pažeidimų formavimąsi:

  • odos riebalinių liaukų išvešėjimas bei padidėjusi riebalų gamyba,
  • padidintas plauko folikulo ragėjimas,
  • bakterijų (P. acnes) kolonizacija,
  • odos uždegiminė reakcija.

Aknės gydymas pastaraisiais metais buvo nuolat tobulinamas, tapo žymiai efektyvesnis ir veikia į vieną ar kelias šių priežaščių.

Kuo unikalus aknės gydymas GK Klinikoje?

Įprastai aknė gydoma įvairiais vietiniais ir geriamais (priešuždegiminiais ar priešbakteriniais) vaistais. Daugeliui pacientų šis gydymas yra efektyvus, tačiau neretai jis turi trūkumų. Svarbiausi iš jų:  nepageidaujamas vaistų poveikis, bakterijų rezistentiškumas vaistams, ilga gydymo trukmė,  pacientai nesilaiko gydymo rėžimo. GK Klinikoje taikomas kompleksinis aknės gydymas: greta įprastų gydymo priemonių taikomas gydymas lazeriu, intensyvia pulsine šviesa bei FDT. Lazeris ir intensyvi pulsinė šviesa (IPŠ), taikomi GK Klinikoje, yra gerai ištirta, efektyvi, neinvazinė bei patogi priemonė aknei gydyti.

Kaip veikia lazeris ir IPŠ?

Lazeriu ir IPŠ galima fotochemiškai, fototermiškai ir fotoimunologiškai paveikti aknės patogenezę.
Fotocheminio gydymo efekto esmė – sunaikini  bakterijas (P.acnes). Bakterija P.acnes gamina ir kaupia porfirinus. Šie sugeria šviesos energiją (lazerio ar IPŠ) ir skatina reaktyvių laisvųjų radikalų susidarymą. Laisvieji radikalai sunaikina bakterijų membranos lipidus, todėl bakterijos žūna.
Fototerminio  gydymo efekto esmė – poveikis į riebalų liauką. Jis sumažina riebalų liaukos dydį bei riebalų išsiskyrimą,– o tai  sukelia akne pagerėjimą.
Fotoimunologinio gydymo efekto esmė pakeisti imuninį atsaką į bakterijas bei paveikti šalia uždegiminio akne pažeidimo esančias kraujagysles. To pasekoje sumažėja uždegimas, išnyksta raudonos dėmės.

Kiek  reikia procedūrų norint išgydyti aknę?

Nors pacientai pastebi pagerėjimą jau po pirmos procedūros, reikalingi keli gydymo seansai, vidutiniškai 3-5 procedūros. Tarp procedūrų daromos 3-4 savaičių pertraukos.

Kiek trunka akne gydymo lazeriu, IPŠ  ar FDT procedūra?

Pati procedūra trunka nuo 15-30 minučių. Gydymas FDT trunka ilgiau, nes prieš procedūrą pažeista oda užtepama specialiu šviesai įjautrinančiu kremu. Kadangi GK Klinika yra pačiame miesto centre, tai turėtų būti ideali vieta labai užimtiems žmonėms, kurie atlikę procedūras, gali tuoj pat grįžti į darbą.

Ar procedūra skausminga ir kaip atrodo oda po procedūros?

Procedūra neskausminga. Gydymas lazeriu,  IPŠ ir FDT yra saugūs gydymo būdai.  Po procedūros galimas odos paraudimas, kuris pilnai išnyksta po 12-24 val.

Ko reikia vengti prieš ir po procedūros?

Svarbu kelios savaitės prieš ir po procedūros vengti tiesioginių saulės spindulių (t.p. soliariumų). Po procedūros, saulėtu metų laiku, būtina tepti apsauginį kremą nuo saulės.

Ar gydant lazeriu,  IPŠ ir FDT reikia naudoti kitas priemones?

Aknės gydymas lazeriu, IPŠ ir FDT naudojamas vienas arba kombinuojant su vietiniais vaistais. Dažnai šis kompleksinis gydymas derinamas su kamieninių ląstelių procedūromis. Kombinuojant gydymą stebimas didesnis ir greitesnis klinikinis aknės pagerėjimas.

 

aknėaknės gydymas
aknėaknės gydymas lazeriu

Prieš                                                                     Po
Gyd. Dr. Jūratė Grigaitienė

Registruokitės konsultacijai užpildę formą.

Užpildykite registracijos formą ir mes susisieksime su jumis per 24 valandas bei suderinsime jums patogų vizito laiką.