Vaikų kvėpavimo takų ligos

Prasideda ruduo, darganos, vaikai grįžta į  darželius, mokyklas. Čia jie praleidžia daug valandų mažai vėdinamose patalpose, tarp bendraamžių, kurie neretai kosti, čiaudi. Prasideda kvėpavimo takų ligų maratonas. Vaikų amžiuje kvėpavimo takų ligos yra pačios dažniausios.

Vaikų kvėpavimo takų ligos

Kiek kartų vaikas gali sirgti virusinėmis infekcijomis per metus? Kada vaiką vertėtų vertinti kaip dažnai sergantį?

Normalu, kad ikimokyklinio amžiaus vaikas serga  6-8 kartus per metus (kai kur nurodoma, kad iki 10 kartų), o mokyklinio amžiaus – iki 4-6 per metus. Žinoma, svarbu ir kuo vaikas serga. Jeigu tai yra virusinės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos, tai nerimauti nevertėtų. Ypač dažnai šiomis ligomis serga ikimokyklinio amžiaus vaikai, pradėję lankyti darželį. Situacija pagerėja tik po pusės ar visų metų. Sergant šiomis ligomis svarbiausia yra nevartoti per daug vaistų. Ypač apmaudu, kai virusinės kvėpavimo takų ligos gydomos antibiotikais. Tai neveiksminga ir neretai žalinga vaiko sveikatai. Todėl visada rekomenduojame pasikonsultoti su pediatru specialistu.

Kada  reikėtų sunerimti dėl vaiko sveikatos, dažnesnių ligų?

Svarbiau yra ne kvėpavimo takų ligų skaičius per metus, bet tai, kuo vaikas serga. Reikėtų sunerimti, jeigu vaikas 2-3 per metus serga ausų uždegimu, užsitęsusiomis slogomis, o ypač – jeigu kartojasi apatinių kvėpavimo takų ligos (bronchitai, pneumonijos, švokštimas). Tokiais atvejais reiktų būtinai kreiptis pas pediatrą. Tik specialistas apžiūrėjęs vaiką konsultacijos metu, gali paskirti tinkamą gydymą ar patarti, kaip išvengti šių susirgimų.

Jei trejų metų vaikas sirgdamas labai karščiuoja. Ar tai pavojinga? Kaip elgtis?

Karščiavimas būdingas kvėpavimo takų ligoms, kurios susijusios su infekcija. Tai yra normali imuninės sistemos reakcija į infekciją. Kai kūno temperatūra yra didesnė, tai organizme geriau vyksta imuninės reakcijos, daugiau gaminama medžiagų, padedančių kovoti su infekcija. Bėda ta, kad vaikų nervų sistema iki šešerių metų amžiaus yra nepakankamai subrendusi ir karščiuojant virš 38C gali įvykti febriliniai (temperatūriniai) traukuliai. Šie traukuliai yra nepavojingi, tačiau būtina, kad vaiką apžiūrėtų gydytojas, vaikui turi būti atlikti tam tikri tyrimai. Be to, reikia stebėti, kad vaikas traukulių metu nesusižeistų, neužsigautų, kad būtų pakankamai gryno oro. Jeigu vaiką jau buvo ištikę febriliniai traukuliai, tai kitos ligos metu reikėtų stebėti, kad kūno temperatūra nekiltų virš 38C. Taip pat vaikučiams, kurie patyrė gimdymo traumą ar serga nervų sistemos ligomis, nereikėtų leisti stipriai karščuoti. Jei Jums nedrąsu ar kyla klausimų, nedelsiant kreipkitės į GK Klinikos vaikų gydytoją.

Kaip prižiūrėti karščiuojantį vaiką?

Vaikui sukarščiavus, pirmiausiai reikėtų lengviau aprengti vaiką, jo neapkloti per šiltai, kad kūnas galėtų spinduliuoti šilumą į aplinką. Taip pat svarbu, kad vaikas gautų pakankamai skysčių – girdykite vaiką. Jeigu vaikas labai karščiuoja – ištrinkite jį drungnu rankšluosčiu. Tiks ir ledukai, įvynioti į marlę, stambių kraujagyslių srityse. Šios priemonės greit sumažins temperatūrą keliomis padalomis. Dažniausiai vartojami vaistai temperatūrai mažinti yra paracetamolis ir ibuprofenas. Pamirškite analginą! Šių vaistų dozes ir vartojimo dažnį jūsų vaikui nustatys gydytojas pediatras konsultacijos metu.

Registruokitės konsultacijai užpildę formą.

Užpildykite registracijos formą ir mes susisieksime su jumis per 24 valandas bei suderinsime jums patogų vizito laiką.