Veido patempimas – veido raukšlių korekcija chirurginiu būdu

Veido patempimas yra chirurginė procedūra, kuri skirta atjauninti veido odą bei taip sumažinti tokius senėjimo požymius, kaip: veido raukšlės ir suglebusi oda. Ši transformacinė operacija gali padėti susigrąžinti jaunatviškesnę išvaizdą ir padidinti pasitikėjimą savimi.

Kuomet rekomenduojame veido patempimo procedūrą?

Veido patempimo operacija yra rekomenduojama asmenims, kuriuos vargina matomi senėjimo požymiai veide bei kurie nori jaunatviškos išvaizdos. Nors sprendimas atlikti veido patobulinimą yra labai asmeniškas ir turėtų būti priimtas pasikonsultavus su kvalifikuotu plastikos chirurgu, yra keletas bendrinių priežasčių, kodėl žmonės pasirenka šią procedūrą:

Suglebusi oda

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl norima tobulinti veidą – suglebusi oda. Ypatingai, tai galima pamatyti apatinėje veido ir kaklo dalyse. Su amžiumi veido oda praranda elastingumą ir stangrumą, todėl ji nusvyra. Veido patempimo procedūra gali sustangrinti ir pakelti veido odą, taip atkurdama lygesnį ir ryškesnį veido kontūrą.

Gilios raukšlės

Gilios raukšlės gali atsirasti dėl pasikartojančių veido išraiškų, UV spindulių ir natūralaus senėjimo proceso. Veido patempimas gali išlyginti šias veido raukšles, o ypač aplink burną, nosį ir skruostus, taip padedant pasiekti jaunatviškesnę ir gaivesnę išvaizdą.

Veido apimties praradimas

Laikui bėgant, veidas gali prarasti apimtį dėl sumažėjusio kolageno ir riebalų išeikvojimo, todėl skruostai tampa įdubę bei išryškėja įdubimai aplink akių zoną. Veido patempimo procedūra kartu su odos užpildais gali atkurti veido odos apimtį, sukurti jaunatvišką įvaizdį bei pagyvinti pačią veido odą.

Mūsų plastikos chirurgai rekomenduoja šią procedūrą, jeigu:

 • turite labai gilią raukšlę, kuri eina nuo nosies link lūpų kampo, kartu su skruostų odos laisvumu;
 • ryškus odos ir minkštųjų audinių laisvumas, ties apatinio žandikaulio linija. Nėra aiškaus jaunatviško kontūro;
 • turite gilias raukšles skruostų srityje bei susidaręs odos ir minkštųjų audinių perteklius šioje srityje;
 • susidariusios raukšlės, riebalų ar/ir odos perteklius kaklo srityje.

Kuomet nerekomenduojame procedūros?

Veido patempimo procedūra gali būti nerekomenduojama tam tikrose situacijose arba tam tikriems asmenims dėl įvairių veiksnių, ar ligų. Štai kelios situacijos, kada veido patempimo procedūra nėra rekomenduojama:

Medicininės kontraindikacijos

Žmonės turintys tam tikrų sveikatos sutrikimų, gali būti netinkami veido patempimo operacijai. Tokie sveikatos sutrikimai, kaip nekontroliuojamas aukštas kraujospūdis, širdies ligos, kraujavimo sutrikimai ir autoimuninės ligos gali padidinti komplikacijų riziką operacijos metu arba trukdyti gijimo procesui. Norint nustatyti, ar veido patempimas yra saugus asmeniui, būtinas išsamus plastikos chirurgo atliktas medicininis įvertinimas.

Prasta bendra sveikata

Gera bendra sveikata yra labai svarbi sėkmingai veido patempimo procedūrai ir optimaliam gijimui. Asmenys, kurie nėra geros fizinės būklės, pavyzdžiui, tie, kurie daug rūko, serga nekontroliuojamu diabetu arba yra linkę į nutukimą, gali susidurti su padidėjusia chirurginių komplikacijų rizika ir gali būti, jog jiems plastikos chirurgas rekomenduos neatlikti veido patempimo procedūros. Tokiais atvejais gali prireikti pastangų pagerinti sveikatą t.y. mesti rūkyti, subalansuoti savo mitybą ir pan., kad būtų galima atlikti šią procedūrą.

Galimos veido patempimo procedūros

Galimos kelios skirtingos veido pakėlimo procedūros, kurių kiekviena pritaikyta individualiems norams. Procedūros pasirinkimas priklauso nuo tokių veiksnių kaip paciento veido anatomija, senėjimo mastas ir asmeniniai pageidavimai. Štai keletas dažniausiai naudojamų veido patempimo procedūrų:

 • Tradicinis veido patempimas (SMAS Facelift): tai klasikinis veido patempimo metodas, skirtas pašalinti žandikaulio ir kaklo srityje esančią suglebusią odą. Šios procedūros metu pašalinamas odos perteklius, todėl oda tampa lygesnė ir jaunatviškesnė.
 • Kaklo pakėlimas: nors techniškai tai nėra veido pakėlimas, tačiau kaklo patempimas (pakėlimas) dažnai atliekamas kartu su veido patempimu, taip siekiant pašalinti suglebusias odos ir raumenų juostas kaklo srityje. Ši procedūra paprastai apima pjūvius už ausų ir po smakru, taip siekiant įtempti kaklo raumenis, pašalinti odos perteklių ir iš naujo apibrėžti žandikaulio liniją.

Kartu su veido patempimo procedūra galima atlikti ir kaktos pakėlimą bei viršutinių ir apatinių vokų plastiką. 

BIONUTRILIFT – Globali veido odos rejuvenizacija

Gal ir sunku patikėti, bet BIONUTRILIFT yra unikali 4D injekcinė veido atnaujinimo metodika, kuri ne tik patempia veido odą, bet ir atstato odos tūrį, ją maitina ir suteikia reikiamą drėgmės lygį. 

Kas yra “BIONUTRILIFT” procedūra?

Paprastai tariant, BIONUTRILIFT – inovatyvi ir išskirtinė veido atjauninimo procedūra, kurios metu yra sugrąžinamas veido odos jaunatviškumas, odai suteikiamas spindesys ir gyvybingumas. Šios procedūros dėka, padedama naikinti ir sumažinti veido raukšles, taip kartu aprūpinant veido odą veikliosiomis medžiagomis, kurios suintensyvina veido odoje vykstančius procesus, kurie padeda palaikyti odos jaunystę. 

Kuomet rekomenduojame rinktis šią procedūrą?

BIONUTRILIFT procedūrą yra rekomenduojama atlikti žmonėms, kurie nori sumažinti arba panaikinti veido raukšles, atitolinti jų atsiradimą bei suteikti veido odai elastingumo ir pagerinti jos kokybę. Taip pat ši procedūra yra tinkama tiems, kurie nori atstatyti veido odos drėgnumą ir ją pripildyti reikalingomis veikliosiomis medžiagomis. Po šios procedūros yra pagerinamas veido odos tonusas, elastingumas, laisvumas ir vientisumas, o tai galima padaryti vienos procedūros metu, be skirtingų injekcijų bei dūrių. 

BIONUTRILIFT procedūros eiga

BIONUTRILIFT procedūros metu yra itin minimaliai pažeidžiama veido oda: kiekvienoje veido odos pusėje yra padaroma po vieną (arba dvi) adatos dydžio (mikro) skylutės. Pirmasis dūris yra atliekamas pačiame aukščiausiame skruostikaulio taške, ir į šią vietą yra įvedama kaniulė (plona ir ilga adata, kuri geba plastiškai slankioti poodyje ir sumažina kraujosruvų riziką). Įvedus šią kaniulę, plastikos chirurgas injekuoja hialurono rūgšties užpildą, taip sukurdamas iš vieno taško išeinantį vėduoklės formos tinklą. Vėduoklės formos tinklas yra orientuotas į nosies ir lūpų raukšlę bei veikia, kaip pagrindas, kuris padeda kilstelėti ir patempti veido odą, sumažinti raukšlių lygį. 

Naudojant tą patį dūrio tašką, į esančius tarpus tarp hialurono rūgšties užpildo, injekuojamas veido odos kokybę gerinantis mezoterapijos kokteilis. 

Jeigu yra reikalinga, arba norima stipresnė korekcija, tokiu pačiu principu yra padaromas antrasis dūris apatinio žandikaulio kampo srityje. Taip sukuriamas veido odą patempiantis vėduoklinis tinklas, kuris orientuotas į nosies-lūpų raukšlę ir lūpų-smakro raukšlę.

Prieš procedūrą

Pirmiausiai, GK klinikoje jums bus atliekama konsultacija su jūsų pasirinktu specialistu. Gydytojas apžiūrės ir įvertins jūsų veido odos būklę bei taip jums bus parenkamas tinkamiausiais preparatas.

Specialaus pasiruošimo prieš šią procedūrą nėra, telieka klausyti gydytojo rekomendacijų, ką reikia daryti po procedūros. 

Po procedūros (gyjimas, procedūros kartojimas)

Kadangi, procedūros metu yra minimaliai pažeidžiama veido oda, o kraujosruvų tikimybė itin maža, todėl po šios procedūros iš karto galima sugrįžti prie savo įprastinės veiklos. 

BIONUTRILIFT procedūros metu, veido oda yra patempiama, o raukšlių gylis – sumažėja. Po šios procedūros, iš karto suaktyvėja veido odoje esantys atsinaujinimo procesai: pradeda gerėti veido odos tekstūra, ji tampa stangresnė bei švytinti. Norint pasiekti optimalų rezultatą, rekomenduojame pakartotinę procedūrą atlikti po 3 mėnesių

Rezultatai ir rizika

Po BIONUTRILIFT procedūros, rezultatai yra išliekami nuo 1 iki 1,5 metų, todėl tiek laiko galite džiaugtis stangresnę veido oda. Tačiau po šios procedūros matomi ne tik išoriški, bet ir juntami vidiniai veido odos pokyčiai: ji būna pripildyta reikiamu drėgmės lygiu, todėl sudaro barjerą naujų raukšlių atsiradimui. 

Ši procedūra įprastai yra saugi, kai yra atliekama kvalifikuoto specialisto. Būtent dėl to, kviečiame užsukti į konsultacijai pas mūsų klinikos specialistus! Na, tačiau galimos įprastos komplikacijos, kaip: kraujosrūvos, infekcijos patekimas, guzeliai, ar uždegimai.

Veido patempimas siūlais

Veido patempimas siūlais yra minimaliai invazinė kosmetinė procedūra, kuri skirta pakelti ir atjauninti veido odą, taip perkeliant suglebusius audinius. Skirtingai nuo tradicinės veido patempimo operacijos, kurios metu atliekami pjūviai ir pašalinamas odos perteklius, veido patempimo siūlais metu naudojami specializuoti siūlai, kurie skirti pakelti ir palaikyti pagrindines veido struktūras. Štai kaip paprastai veikia procedūra:

 • Siūlo įvedimas. Ši procedūra apima specializuotų siūlų įterpimą po oda, tam, kad būtų pakelta veido oda ir pakeisti jos suglebę veido audiniai. Šie siūlai dažnai yra pagaminti iš absorbuojamų medžiagų, tokių kaip polidioksanonas (SKVN) arba polipieno rūgštis (PLA).
 • Audinių pakėlimas: naudojantis keletą nedidelių pjūvių arba įėjimo taškų, chirurgas atsargiai nukreipia siūlus per poodinį audinį, sukurdamas atraminę sistemą veido pakėlimui ir stangrinimui. Siūlai yra strategiškai išdėstyti taip, kad būtų nukreipti į konkrečias sritis, tokias kaip skruostai, žandikaulio linija ar antakiai.
 • Siūlų reguliavimas: kai siūlai yra savo vietoje, chirurgas švelniai traukia juos, kad pakeltų ir pakeistų veido audinių padėtį, tam, kad pasiektų norimą pakėlimą.

Po šios procedūros, rezultatai pastebimi iš karto, o tolesni patobulinimai tampa akivaizdūs, kai išnyksta bet koks patinimas. Nors siūlai suteikia tiesioginį liftingo efektą, jie taip pat skatina kolageno gamybą odoje, todėl laikui bėgant palaipsniui gerėja odos tonusas ir tekstūra. Rezultatų ilgaamžiškumas gali skirtis priklausomai nuo tokių veiksnių kaip naudojamų siūlų tipas, individuali odos kokybė ir gyvenimo būdo veiksniai.

Alternatyvinės nechirurginės procedūros

Nechirurginės veido patempimo procedūros siūlo alternatyvas tradiciniams chirurginiams veido patempimams, taip suteikiant pacientams galimybę atjauninti veidą be pjūvių. Šiose procedūrose naudojami įvairūs metodai ir technologijos, siekiant pašalinti bendrus senėjimo požymius ir pagerinti veido išvaizdą. Štai keletas populiariausių nechirurginių veido patempimo procedūrų:

 • Odos užpildai: tai injekcinės medžiagos, kurios gali atkurti apimtį, išlyginti raukšles ir pagerinti veido kontūrus. Įprasti užpildų ingredientai yra hialurono rūgštis, kalcio hidroksilapatitas ir poli-L-pieno rūgštis. Užpildai gali būti naudojami papilninti tokias sritis kaip skruostai, nosies ir lūpų raukšlės, žandikaulio liniją, taip suteikiant jaunatviškesnę ir gaivesnę išvaizdą.
 • Botulino toksino (Botox) injekcijos: šios injekcijos naudojamos siekiant atpalaiduoti dinamines raukšles, kurias sukelia pasikartojančios veido išraiškos. Laikinai paralyžiuodamas apatinius raumenis, Botox gali išlyginti raukšles ir užkirsti kelią naujų raukšlių formavimuisi, todėl oda atrodo lygesnė ir jaunatviškesnė.
 • Lazerinis odos atnaujinimas: šios procedūros metu naudojama lazerio energiją, kad būtų nukreipti ir pašalinti pažeisti išoriniai odos sluoksniai, skatinama kolageno gamyba ir skatinamas odos atjauninimas. Gydymas trupmeniniu lazeriu, pvz., frakcinis CO2 arba erbio lazeris, gali pagerinti odos tekstūrą, sumažinti smulkias linijas ir raukšles bei išlyginti odos atspalvį be operacijos.

Nechirurginis odos patempimas: Thermage procedūra

Thermage yra neinvazinė kosmetinė procedūra, kuri skirta sustangrinti suglebusią veido ir kaklo odą. Šios procedūros metu yra naudojami radijo dažnių (RF) energija. Ši naujoviška procedūra skatina kolageno gamybą giliuose odos sluoksniuose, todėl oda tampa stangresnė, lygesnė ir jaunatviškesnė.

Kada rinktis Thermage procedūrą?

Thermage procedūra gali būti puikus pasirinkimas asmenims, kurie siekia nechirurginio odos stangrinimo ir atjauninimo. Jis ypač tinka tiems, kurie galbūt nėra pasiruošę arba nesidomi chirurginėmis intervencijomis, tokiomis kaip tradicinis veido pakėlimas, bet vis tiek nori pašalinti senėjimo požymius ir pasiekti jaunatviškesnę išvaizdą.

Thermage procedūros eiga

Pirmiausiai, jums bus paskirta konsultacija pas mūsų kvalifikuotą GK klinikos specialistą. Su plastikos chirurgu aptarsite jūsų turimus norus bei jis įvertins jūsų veido odos būklę, paskirs (jeigu bus reikalingi) papildomus tyrimus. 

Thermage procedūros dieną atvyksite į mūsų kliniką. Jūsų gydomoji vieta bus kruopščiai išvalyta ir pašalintos visos makiažo, ar odos priežiūros priemonės. Kai kuriais atvejais, siekiant sumažinti diskomfortą procedūros metu, gydomą vietą galima patepti vietiniu nuskausminamuoju kremu. Tuomet, bus naudojamas specialus tinklelis arba šablonas, kad gydytojas galėtų sužymėti gydymo sritį ir užtikrintų tikslų RD energijos tiekimą. Paruošus gydomąją vietą, Thermage prietaisas bus uždėtas ant jūsų odos. Prietaisas turi rankinį aplikatorių su gydymo antgaliu, skleidžiančiu RD energiją. Gydytojas švelniai spaus aplikatorių per veido odą ir tieks kontroliuojamus radijo dažnių energijos srautus į tikslines sritis. Kai RD energija prasiskverbia per veido odą, ji šildo gilesnius audinių sluoksnius, stimuliuodama kolageno gamybą ir sukeldama greitą kolageno susitraukimą. Šis procesas padeda stangrinti veido odą, todėl ji atrodo lygesnė ir jaunatviškesnė.

Prieš procedūrą

Specialaus pasiruošimo prieš Thermage procedūrą nėra, tačiau atliekant šią procedūrą, prieš jums bus paskirtas vizitas su jūsų specialistu, kuris įvertins jūsų veido odą bei paskirs procedūros dieną. 

Po procedūros (gyjimas, procedūros kartojimas)

Po Thermage procedūros gijimo procesas paprastai yra minimalus, tačiau tikslus atsigavimo laikas gali skirtis priklausomai nuo individualių veiksnių, tokių kaip gydymo apimtis, odos tipas ir bendra sveikatos būklė. 

Dauguma pacientų po Thermage procedūros patiria minimalų diskomfortą. Iš karto po procedūros galite pastebėti laikiną paraudimą, patinimą ar jautrumą toje vietoje, kur buvo atlikta procedūra.Tačiau šie šalutiniai poveikiai paprastai išnyksta per kelias dienas. Iš karto po procedūros galite tęsti savo įprastą veiklą, tačiau keletą dienų patartina vengti sunkaus fizinio krūvio ir tiesioginio saulės spindulių. 

Thermage procedūrų dažnis gali skirtis priklausomai nuo individualių odos problemų ir tikslų. Nors kai kurie pacientai gali pasiekti patenkinamų rezultatų ir  su vienu gydymu, tačiau kitiems gali būti naudingi papildomi seansai, siekiant išlaikyti arba pagerinti rezultatus.

Rezultatai ir rizika

Nors kai kurie pacientai po Thermage procedūros gali iš karto pastebėti odos stangrumą, tačiau visi rezultatai paprastai atsiranda palaipsniui per porą savaičių. Atsinaujinęs kolagenas padeda atnaujinti veido odą, todėl galite tikėtis odos laisvumo, tekstūros ir tonuso pagerėjimo. 

Nors Thermage laikomas saugiu ir veiksmingu odos stangrinimo ir atjauninimo metodu, tačiau reikia žinoti tam tikrą riziką ir galimą šalutinį poveikį. Tai gali būti laikinas paraudimas, patinimas, mėlynės ar diskomfortas gydomoje vietoje. Retai gali atsirasti rimtesnių komplikacijų, tokių kaip nudegimai, randai ar odos pigmentacijos pokyčiai, ypač jei procedūra atliekama neteisingai arba ją atlieka nepatyręs specialistas, todėl siūlome kreiptis į mūsų kliniką, kurioje dirba tik kvalifikuoti specialistai!

 

Registruokitės konsultacijai užpildę formą.

Užpildykite registracijos formą ir mes susisieksime su jumis per 24 valandas bei suderinsime jums patogų vizito laiką.