“Vyno dėmių“ šalinimas kombinuotu lazeriniu būdu

Kas yra vyno dėmė (portveino spalvos dėmė)?

Portveino spalvos dėmė (naevus flameus) – tai įgimtas odos kraujagyslinis apsigimimas, dar kitaip vadinamas „vynine dėme“. Tai plokščia raudona ar melsvoka odos dėmė. Dažniausiai portveino spalvos dėmė būna veide. Nors tai ir vadinama kraujagysline displazija, tačiau manoma, kad ligos priežastis yra ne pakitusios odos kraujagyslės, o jų įnervacijos sutrikimas. Dėl neišsivysčiusios įnervacijos dermos kraujagyslės visuomet yra išsiplėtusios, kas vizualiai atrodo kaip raudona odos dėmė.

Vyno dėmė
Vyninė dėmė

Ar gyvenimo eigoje ši dėmė kinta?

Ši patologija nėra navikinės kilmės ir ankstyvojoje vaikystėje portveino spalvos dėmės augimo nestebima. Pablogėjimas, t.y plitimas, storėjimas ar mazgelių atsiradimas (nodulinė transformacija) yra galimas susirgus kitomis ligomis, paauglystėje, esant sunkiai traumai, nėštumo, gimdymo metu.

Ar galima pasveikti be gydymo?

Skirtingai  nei hemangioma, portveino spalvos dėmė savaime niekada neišnyksta, jos savaiminis pagerėjimas yra neįmanomas.

Kaip gydoma portveino spalvos dėmė?

Efektyviai gydyti galima tik lazerinėmis procedūromis, chirurginis dėmės pašalinimas dažniausiai nėra kosmetiškai priimtinas ir duoda trumpalaikį efektą. Prireikia keleto ar net keliolikos procedūrų lazeriu, kol pasiekiamas norimas rezultatas. GK Klinikoje be modernaus lazerinio gydymo būdo taikomas ir gydymas intensyvia pulsine šviesa, tačiau geriausi rezultatai pasiekiami derinant abu šiuos gydymo metodus.

Kada reikia pradėti gydyti portveino spalvos dėmes?

Gydymas efektyvesnis ankstyvojoje vaikystėje, kuomet dar nėra  nodulinės transformacijos ar kitų ligos komplikacijų. GK Klinikoje gydytojas Jus nuosekliai apžiūrės, įvertins esamus pokyčius, supažindins Jus su visais šios procedūros ypatumais. Kartu aptarsite norimą rezultatą. Kiekvienu atveju specialistas individualiai parinks  Jums tinkantį gydymo režimą bei lazerių ir IPŠ kombinaciją.

Registruokitės konsultacijai užpildę formą.

Užpildykite registracijos formą ir mes susisieksime su jumis per 24 valandas bei suderinsime jums patogų vizito laiką.