Vienas naujausių ir efektyviausių dabarties metodų dermatologijoje

  • 2013 rugpjūčio 16

Vienas naujausių ir efektyviausių dabarties metodų dermatologijoje gydant plaukų slinkimą ar retėjimą yra PRP autologinių ląstelių injekcijos

Kas yra PRP autologinių ląstelių injekcijos?

PRP (platet rich plasma) – trombocitais praturtinta plazma gaunama iš paciento kraujo. PRP esančių trombocitų koncentracija net iki 9,3 karto didesnė, palyginti su įprastu trombocitų kiekiu kraujyje. Yra žinoma, kad trombocitai dalyvauja kraujo krešėjime, taip pat atsakingi už audinių regeneraciją bei žaizdų gyjimą. Trombocitų išskiriami augimo faktoriai suaktyvina natūralias plauko folikulo kamienines ląsteles, stimuliuoja odos ląsteles, skatina naujų kraujagyslių susidarymą ir kolageno gamybą. Viso to rezultatas – prailgėja plauko augimo ciklas ir suaktyvėja plauko folikulo ląstelių dalijimasis: plaukai neslenka, tampa sveikesni, storesni bei tankesni.

Kam rekomenduojamas gydymas PRP autologinių ląstelių injekcijomis?

Procedūros efektyvios gydant vyrų ir moterų androgeninį plikimą/nuplikimą, difuzinį plaukų slinkimą, židininį nuplikimą. Taip pat vyresnio amžiaus pacientams, kuriems stebimi plaukų bei galvos odos senėjimo simptomai: plonėjantys plaukai bei neelastinga galvos plaukuotos srities oda.

Kaip atliekama PRP procedūra?

Procedūros metu iš venos paimamas nedidelis kraujo kiekis (dažniausiai apie 27 ml). Kraujas specialiai paruošiamas ir iš jo išgaunamas trombocitų koncentratas PRP. Gydytojas specialia mikroadatėle suleidžia gautą priemonę tiesiai į galvos plaukuotos dalies odą. Procedūros metu gydoma sritis nuskausminama šalčio srove, todėl mikroinjekcijos būna neskausmingos. Procedūros trukmė – 45-60 min.

Kaip atrodysiu iš karto po PRP procedūros?

Po procedūros galvos plaukuotos srities oda gali būti jautri, retkarčiais gali patinti. Visada gydytojas rekomenduos priemones, galinčias greitai palengvinti nepageidaujamus reiškinius ir simptomus.

Kiek PRP procedūrų rekomenduojama atlikti?

Kiekvienu individualiu atveju specialistas sudarys ir parinks labiausiai tinkamą ir didžiausią efektą duodantį gydymo planą. Rezultatui pasiekti rekomenduojama 1-2 procedūros per metus. Pakartotinai ją rekomenduojama atlikti 1 kartą metuose tam, kad būtų išlaikytas gautas rezultatas. PRP autologinių ląstelių injekcijos gali būti kombinuojamos su mezoterapijos procedūromis.

Po kiek laiko matomas PRP procedūros rezultatas?

Po 2-3 mėnesių nustoja slinkti plaukai bei pradeda augti nauji.


Prieš                                                               Po 4 mėn. Dr. Jūratė Grigaitienė