Apgamų kontaktinė SIAskopija (Spektrofotometrinė intrakutaninė analizė), skenavimas

APGAMŲ KONTAKTINĖ SIASKOPIJA

Kas yra SIAskopija?

SIAskopija arba „giluminė dermatoskopija”, tai naujausias skaitmeninis odos tyrimo metodas. Tai moderni, neinvazyvi, greita ir patogi procedūra, padedanti gydytojui diagnozuoti pavojingus odos pokyčius ankstyvosiose jų vystymosi stadijose (displastiniai apgamai, melanoma, bazalioma, kt.)
Tai pats tobuliausias ir tiksliausiais šiai dienai odos darinių tyrimo būdas.

Kaip tiriami apgamai ir pigmetiniai dariniai GK Klinikoje?

GK Klinikoje taikomi kombinuoti, modernūs tyrimo būdai: nuo klasikinės dermatoskopijos ir morfologinių tyrinų iki pačių moderniausių skaitmeninių tyrimo būdų: kontaktinės SIAskopijos ir nekontaktinės SIAskopijos.
GK Klinika pirmoji Lietuvoje bei Baltijos šalyse įdiegė ir pradėjo naudoti kontaktinę bei nekontaktinę SIAskopiją odos apgamų, pigmentinių darinių ir navikų diagnostikai.

kontaktinė SIAskopija

Kokios SIAskopijos rūšys naudojamos GK Klinikoje?

SIAskopija gali būti kontaktinė ir nekontaktinė. Abi šios SIAskopijos rūšys taikomos GK Klinikoje.
SIAskopas – tai neinvazyvus spektrofotometrinis analizatorius, kurio pagalba galima įvertinti odos būklę iki 2 mm gylio. Dėl daugiasluoksnės odos struktūros, odos chromoforų (hemoglobino, melanino, kolageno) šviesos spektro savybės keičiasi. Aparatas skleidžia šviesą, dalis kurios išsisklaido, dalis atsispindi nuo odos paviršiaus, dalis sugeriama ląstelių ir kitų struktūrų. Suvokiant šiuos sąveikos būdus ir palyginant šviesą, patenkančią į odą su jos išeinančiu kiekiu, SIAskopija gali nustatyti daugelio skirtingų ląstelių ir struktūrų odoje prigimtį ir vietą. SIAskopija matuoja hemoglobino, melanino, kolageno kiekį, nustato epidermalinį bei dermalinį melaniną. Informacija apie nuskenuotus vaizdus vadinasi siaskopiniais vaizdais (siaskenais). Ji rodo, kaip stebėti parametrai varijuoja odos paviršiuje. Informacija apdorojama skaitmeniniu būdu, išsaugoma ir archyvuojama.

Kodėl SIAskopija?

SIAskopijos naudojama šviesa yra visiškai saugi, kas daro šią technologiją tobula odos būklės stebėjimui. Be to šis metodas:

  • specifiškas ir pats tiksliausias (jo efektyvumas siekia 90 %);
  • suteikia galimybę stebėti pigmentinių darinių pokyčius per tam tikro laiko tarpus (pvz..: po metų);
  • greitas;
  • nereikalaujantis specialaus pasiruošimo;
  • neskausmingas, atliekamas be papildomų chirurginių intervencijų tyrimo būdas.

Kas tai yra „Kontaktinė SIAskopija”?

SIAskopija

Kontaktinei SIAskopijai būtinas kontaktas su oda. Ji išmatuoja virš 11 mm skersmens odos plotą. Tam naudoja specializuotą kamerą ir liečia odą bei pateikia labai aukštos skiriamosios gebos skaitmeninius vaizdus.
Kontaktuojant su oda galima gauti visų ląstelių ir struktūrų tipų siaskenus, taip surenkant didžiausią įmanomą informacijos apie odos plotą ar pažeidimą kiekį. Kontaktinės SIAskopijos nuskenuoti vaizdai rodo: dermatoskopijos, kraujo, melanino, odos melanino ir kolageno erdrvines ir grafines vizualizacijas.

 

Kaip atrodo SIAskopinis vaizdas?

Bendras melanino siaskenavimas – tamsesnės spalvos nurodo plotus su didesne pigmento (dažniausiai melanino) koncentracija, šviesesni plotai turi mažesnę koncentraciją.

Siaskopijos vaizdas

Odos melanino siaskenavimas – balti plotai neturi pigmento papilinėje odoje. Žali, mėlyni, raudoni ir juodi plotai turi palaipsniui vis daugiau pigmento (dažniausiai melanino) papilinėje odoje.

SIAskopijos vaizdas

Kraujo siaskenavimas rodo santykinę hemoglobino koncentraciją papilinėje odoje. Tamsesni plotai turi didesnę, šviesesni – mažesnę hemoglobino koncentraciją.

SIAskopijos vaizdas

Kolageno siaskenavimas. Padidintas kolageno kiekis papilinėje odoje yra parodytas šviesesnėmis spalvomis, plotai, turintys mažiau kolageno – tamsesnėmis spalvomis.

SIAskopijos vaizdas

Dermatoskopinis vaizdas

 

Dermatoskopinis vaizdas

Registruokitės konsultacijai užpildę formą.

Užpildykite registracijos formą ir mes susisieksime su jumis per 24 valandas bei suderinsime jums patogų vizito laiką.