Spragsintis pirštas, „spragtukas“ (stenozuojantis tenosinovitas)

Pirštai ir plaštakos – nepaprastai svarbios mūsų gyvenime. Be jų nieko negalėtume padaryti. Ne veltui, kai be kažko negalime išsiversti, dažnai sakome: „ kaip be rankų“.
Laiku negydomos plaštakos ir pirštų ligos progresuoja ir netgi gali tapti invalidumo priežastimi.

spragsinčio piršto gydymas

Plaštakos ligų yra begalės. Kai kurios jų įgimtos, kitos atsiranda su amžiumi, kitos po traumų… Mūsų GK Klinikoje specialistas padės Jums ne tik nustatyti plaštakų ar pirštų negalavimo, skausmo ar deformacijų  priežastį, bet parinks tinkamą gydymą: tiek neoperacinį, tiek ir operacinį.

Kokios yra dažniausios plaštakos ligos?

Dažniausiai ligoniai kreipiasi dėl:

Kas tai yra spragsintis pirštas („spragtukas“)?

Spragsintis pirštas, „spragtukas” (stenozuojantis tenosinovitas) – tai toks susirgimas, kai sulenkus pirštą,  ir bandant jį tiesti, šis stringa, spragsi, o kartais ir visai neišsitiesia, kartu dažnai jaučiamas skausmas. Gali strigti ir vienas, ir keli pirštai. Šia liga gali sirgti tiek vaikai, tiek suaugę.
Mūsų sausgyslės, lenkiančios pirštus, slysta kanale, sudarytame iš įvairių formų raiščių. Kartais sausgyslė sustorėja ir nebegali laisvai praslįsti pro vieną iš raiščių. Toje vietoje, kur stringa sausgyslė, ties piršto pagrindu užčiuopiamas skausmingas gumburėlis.

Kaip gydomas spragsintis pirštas?

Gydymo tikslas – pašalinti sausgyslės judėjimo kliūtį. Kiekvienu individualiu atveju GK Klinikoje specialistas parinks Jums tinkantį gydymo būdą: kartais sausgyslės sustorėjimas sumažėja, kurį laiką mobilizuojant pirštą  specialiu įtvaru, naudojant priešuždegiminius vaistus, neretai  reikalingas operacinis gydymas.

Registruokitės konsultacijai užpildę formą.

Užpildykite registracijos formą ir mes susisieksime su jumis per 24 valandas bei suderinsime jums patogų vizito laiką.