Dupuytreno kontraktūra („pritraukti pirštai“) ir kitos plaštakos kontraktūros

Pirštai ir plaštakos – nepaprastai svarbios mūsų gyvenime. Be jų nieko negalėtume padaryti. Ne veltui, kai  be kažko negalime išsiversti, dažnai sakome: „kaip be rankų“.
Laiku negydomos plaštakos ir pirštų ligos progresuoja, ir netgi gali tapti invalidumo priežastimi.

Plaštakos ligų yra begalės. Kai kurios jų įgimtos,kitos atsiranda su amžiumi, kitos po traumų… Mūsų GK Klinikoje specialistas padės Jums ne tik nustatyti plaštakų ar pirštų negalavimo,  skausmo ar deformacijų  priežastį, bet parinks tinkamą gydymą: tiek neoperacinį, tiek ir operacinį.

Kokios yra dažniausios plaštakos ligos?

Dažniausiai ligoniai kreipiasi dėl:

Pritraukti pirštai (Dupuytreno kontraktūra), kas tai per liga?

Liga pasireiškia delno ar pirštų  vienu ar keliais  iškilusiais sukietėjimais, panašiais į gumbelius ir kietus, kaip randus. Jie trukdo delnui ir pirštams išsitiesti, tarsi “pritraukia” pirštus prie delno. Šis randas  dažnai įtraukia odą ir poodį, tačiau sausgyslių nepažeidžia. Tokia pirštų padėtis  labai trukdo kasdieninėje veikloje, dirbant bet kokius darbus.

Pritraukti pirštai Pritraukti pirštai

Kas sukelia Dupuytreno ligą?

Ligos priežastys nėra aiškios, dažniausiai ji pasireiškia vyresniems nei 40 metų vyrams, neretai ligos atvejai pastebimi giminėje.

Kaip gydoma ši liga?

Ligos gydymas tik operacinis. Labai svarbu nepavėluoti, nes uždelsus sustingsta sąnariai, ir gydymas darosi ilgesnis bei sunkesnis.

Registruokitės konsultacijai užpildę formą.

Užpildykite registracijos formą ir mes susisieksime su jumis per 24 valandas bei suderinsime jums patogų vizito laiką.