Galvos odos niežulio bei pleiskanojimo diagnostka ir gydymas

Plaukai ne tik saugo organizmą nuo mechaninių bei terminių pažeidimų, bet yra svarbūs ir žmogaus grožiui. Galvos odos  ligų sukeltos  problemos slegia pacientus, sukelia  psichologinį diskomfortą, plaukai neretai tada atrodo neestetiškai, todėl nemažai pacientų su šia problema kreipiasi į dermatologą.

pleiskanojimo gydymas

Kokios yra dažniausios galvos odos pleiskanojimo priežastys?

Pacientai dažniausiai patys bando gydyti  odos niežulį ir pleiskanojimą įvairiais kosmetiniais šampūnais. Tačiau, kai šios priemonės jų problemų nebeįveikia – tai tampa  jau  rimta galvos odos  problema. Galvos odoje atsiranda įvairaus dydžio rausvos pleiskanojančias dėmės ar plokštelės. Svarbu žinoti, kad galvos odos niežulį ar pleiskanojimą gali sukelti ir  įvairios odos ligos, pavyzdžiui:

  • seborėjinė egzema;
  • alerginė/iritacinė kontaktinė egzema;
  • žvynelinė;
  • grybelis ir kt.

Kaip diagnozuojamos galvos odos niežulį ar pleiskanojimą sukėlusios ligos?

Kadangi galvos odos niežulio ar pleiskanojimo priežastys yra įvairios, reikalingas išsamus paciento ištyrimas. Surenkama anamnezė, galvos oda apžiūrima ir ištirima dermatoskopu bei Vudo lempa. Įtarus grybelinį susirgimą atliekami mikroskopinis pleiskanų ir plaukų tyrimas bei pasėlis. Diagnozės patikslinimui gali būti atliekami odos alerginiai testai. Jeigu galvos odos bėrimų priežastis neaiški, jos patikslinimui atliekama odos biopsija.

Koks yra galvos odos niežulio ar pleiskanojimo gydymas?

Gydytojas dermatologas, įvertinęs tyrimų rezultatus, nustatys tikslią diagnozę bei skirs Jums individualų, reikalingą gydymą. GK Klinikoje gali būti taikomas kompleksinis gydymas, t.y. gydymas išoriniais ir (ar) sisteminiais vaistais kombinuojamas su fototerapijos (PUVA ar UVB 311 nm) bei mezoterapijos procedūromis. Gydytojas patars, kaip pasirinkti tinkamas plaukų priežiūros priemones.

Registruokitės konsultacijai užpildę formą.

Užpildykite registracijos formą ir mes susisieksime su jumis per 24 valandas bei suderinsime jums patogų vizito laiką.